sobota, 16 listopada 2013

Sprawdzamy propozycje Spółek Ciekawych Technicznie

Listopadowe nagranie Spółek Ciekawych Technicznie przypadło Wam do gustu. Minęło od niego pół miesiąca i jeden z widzów zwrócił uwagę w komentarzu, że wiele z zagrań, które proponowałem jako możliwe do zrealizowania, poniosłoby porażkę z powodu zamknięcia pozycji na stop lossie. Postanowiłem więc sprawdzić, czy faktycznie tak by to wyglądało.

W poniższym nagraniu przeprowadzam ponowną analizę techniczną wybranych spółek. Okazuje się, że niektóre faktycznie zachowały się niezgodnie z moimi oczekiwaniami. Ale niektóre nadal pozostają atrakcyjne, a ponadto pojawiło się kilka nowych okazji inwestycyjnych.

Zapraszam do obejrzenia poniższego nagrania, z którego dowiecie się też, po jakiej cenie wyleciał mi stop loss na spółce Gino Rossi.

16 komentarzy:

 1. Witaj,
  u mnie niestety GINO wypadło na SL, ale to nie problem, nie udało się i sprawa zamknięta. Natomiast miałem cyfrowy polsat od jakiegoś czasu w portfelu i również zlecenie SL w arkuszu, nie obserwowałem notowań ale wydaje mi się, że cena musiała lecieć bardzo szybko bo moje zlecenie się nie zrealizowało i nadal posiadam akcje tej spółki, chociaż teraz tak jak sam wspomniałeś w nagraniu to nie wygląda już tak ładnie... Myślę że ustawie jeszcze jednego SL w tej sytuacji i niech się dzieje co się ma dziać.
  W ostatnim tygodniu bardzo bujało na wielu spółkach, posiadam też akcje agory już od jakiegoś czasu i kurs zjechał bardzo, dosłownie grosze od mojego SL.

  Chciałem zwrócić jeszcze Twoją uwagę na dwie spółki, które wyglądają ciekawie może nie z perspektywy zajmowania pozycji, ale tego jak podobnie wyglądają ich wykresy. Jestem ciekaw czy sytuacja na nich będzie się rozwijała dalej w takim sam sposób, spółki to KAN i ACT.

  Dzięki za kolejne nagranie
  pozdrawiam
  Rysiek Spekóła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to miałeś zlecenie stop loss, czy stop limit? Bo stop loss powinien się zrealizować.

   Kania i Action faktycznie podobnie wyglądają, ale obie spółki w ostatnim czasie bardzo mocno rosły, więc teraz jest jakieś wyhamowanie. To wcale nie oznacza, że ruch wzrostowy się zakończył :)

   Usuń
 2. Nie chciałbym tu za bardzo namieszać, ale mam pewne uwagi do dwóch spółek, które omówiłeś. Pierwsza to akcje Armatury, które zostaną wycofane z obrotu na GPW : http://stooq.pl/n/?f=813176&search=armatura . Druga, dotyczy sporego spadku akcji Cyfrowego Polsatu, a mogło to mieć związek m.in. z informacją o przejęciu Polkomtela.

  Pozdrawiam
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, co do Armatury to mi umknęło. Ktoś już wcześniej o tym pisał, ale wyleciało z głowy :)

   A co do Cyfrowego to cóż, wykres uległ zmianie i to mi wystarcza.

   Usuń
 3. Witaj Radku, co sądzisz o spółce INTEGER.PL?
  Przedwczoraj (14.11) przedstawiła dosyć dobre wyniki w raporcie kwartalnym, chociaż cena jej akcji delikatnie spadła. Jak to wygląda z perspektywy twojej analizy technicznej?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Integer od sierpnia idzie bokiem. Niby źle nie wygląda, aktualnie na jakimś niedużym wsparciu, ale też trend tymczasowo się zatrzymał.

   Nie jestem jakoś entuzjastycznie nastawiony do tej spółki, ale źle też nie wygląda. Niemniej wolałbym postawić kasę na coś innego.

   Usuń
 4. Sam zagrałem na kilku spółkach, które prezentujesz. W ostatnich kilku dniach doszedłem jednak do kolejnego z wielkich odkryć, które wraz z powodzeniami/niepowodzeniami przychodzą do głowy.

  Grałem
  KPX - wyleciał mi na stopie
  GRI - miałem już przed opublikowaniem Twojej propozycji też wyleciał mi na stopie
  HWE - sprzedałem 2% na plusie
  Handlowy - 114,9,
  oraz 3 razy wyleciałem na CLE, by ostatecznie spróbować raz jeszcze za 2,16.

  Natomiast olśniło mnie, bo podobna sytuacja była kiedyś na MNC - podałeś ciekawy setup, a ja trochę zachowałem się jak ćma lecąca do ognia.
  Nie liczyłem tego ale mogę dać głowę, że większość Twoich propozycji jest po prostu trafiona (może kiedyś będę miał czas zrobić taką statystykę). A klu wszystkiego tkwi w momencie wejścia! Ja osobiście za szybko kupowałem. Dlatego PZU zamiast za 446 mam za 455.

  Jak wiele razy to podkreślałeś, nie kierujcie się tym co mówię daje tylko pewien temat/rzecz do zastanowienia, ja może dodam do tego jeszcze jeden mały cytat:
  "Czytaj dużo, słuchaj wielu dookoła i nikomu nie ufaj. Wszystko weryfikuj sam. Nie wierz w prawdy popularne, jeśli ich sam nie sprawdzisz na twardych danych. Główna zaleta będzie taka, że nie będziesz musiał winić innych za swoje pomyłki. A wtedy zostaniesz już tylko ty i rynek. I twoje cele do zrealizowania." - mały rebus dla Ciebie, kto to powiedział (myślę, że bez wujka Googla zgadniesz ;-))?

  Ze swojej strony mogę Ci kolejny raz podziękować. Fajnie że próbujesz wzbudzić nas do wcale nie jakiegoś bardzo trudnego myślenia. Tego przynajmniej za moich czasów szkolnictwa za dużo nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, staram się pomagać, ale niestety nie jestem w stanie dokładnie przekazać całości mojego myślenia. Podobnie jak nie jestem w stanie kupić wszystkich spółek, o których mówię, że wyglądają interesująco, żeby chociaż ponieść odpowiedzialność za swoje słowa (lub przytulić zyski).

   Dlatego trochę nie fair czuję się z Gino Rossi, gdzie sporo ludzi wyczesało, a ja nie postawiłem stopa i ciągle mam akcje.

   A co do cytatu to niestety nie kojarzę tak z pamięci. Ale mogę się pod nim obiema rękami podpisać. Sukces niestety zawsze trzeba wypracować samemu.

   Usuń
  2. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Gino to było dobre do kupna gdy było poniżej 2zł, Kubek już wtedy dawał takie sygnały. Ponieważ branża odzieżowa w 2013 dawała zarobić min 100%, a w niektórych przypadkach znacznie więcej, to obecnie może być jakiś okres nazwijmy to stagnacji czy konsolidacji. W tym wypadku trzeba by był odnieść się do fundamentów i sprawdzić, która ze spółek jest jeszcze ciekawa co do wzrostów i rozwoju. Gdzieś czytałem że LPP przypomina powoli bańkę, może przydała by się jej 50% korekta.

   Cytowałem Grzegorza Zalewskiego.

   Usuń
 5. No niestety, publikacja wyników czasami burzy techniczny obraz wykresu spółki...

  OdpowiedzUsuń
 6. tja, może warto w okresach publikacji wstrzymać się. Niby cena zawiera wszystko, ale nie wszsycy o tym wiedzą. A o armaturze pisałem poprzednim razem, o squeez, i jak widać nie czytałeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, było o Armaturze. Wyleciało mi z głowy :)

   A odnośnie publikacji wykresów, faktycznie można się wtedy spodziewać podwyższonej zmienności. Tyle, że nie robiąc analizy fundamentalnej, a konkretnie nie wiedząc, czy dane będą lepsze czy gorsze, trudno jest założyć kierunek ruchu. Może być tak, że dane będą lepsze i wtedy analiza pozwala nam zająć pozycję idealnie przed dużym ruchem. Tak więc na dwoje babka wróżyła, a od tego mamy stop lossy, żeby nas przed takimi zdarzeniami chroniły.

   Usuń
  2. "A odnośnie publikacji wykresów," ;-) - jedno jest pewne Ty żyjesz tylko wykresami i powiem Ci szczerze bardzo mi się to podoba.

   Usuń
 7. Ciekawi mnie odpowiedz na jedno pytanie, być może padło ono gdzieś już na tym blogu, jeśli tak to przepraszam najmocniej. Obecnie czytam bloga od deski do deski zaczynając od końca i jestem przy końcu 2010 roku, więc jeszcze trochę przede mną ;). I ciekawi mnie czy opierasz się tylko na AT? czy z AF też korzystasz podczas wybierania spółki? Jeśli tak to w jakim stopniu (np. AT - 80%, AF - 20%)? Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zdecydowanej większości przypadków 100% to analiza techniczna. W przypadku spółek do IKE, o których wiadomo, że są trochę "wolniejsze", sprawdzam ewentualną politykę dywidendową.

   Usuń
 8. na kolejny obgląd sugeruje: skotan, orlen, lotos.

  OdpowiedzUsuń