niedziela, 7 lipca 2013

Analiza techniczna vs. analiza fundamentalna

18 komentarzy:

 1. Dzień dobry, wpadłem sobie tutaj pogrzebać we wpisach historycznych, bo blog znaleziony przeze mnie niedawno (bardzo fajny zresztą - tak trzymać bo jest super)a tutaj nowy wpis :) Miło się tego słucha i ogląda.

  Mam tylko jeden problem, jak odpalam video i zmieniam jakość na 720p to nic się nie zmienia, jest tak słabo że z listy spółek nie da się przeczytać nazw. Jeżeli mógłbyś coś w tej sprawie zrobić byłoby super, jeżeli nie to nic się strasznego nie dzieje bo wpisy i tak obronią się wartością merytoryczną i prostotą przekazu.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, aktualnie 720p to najwyższa jakość, w jakiej mogę nagrywać. A co do poprawy jakości to u mnie zmienia się po kliknięciu. Najwyżej trzeba kilka sekund poczekać, ale to już sprawa YT, a nie jakości nagania.

   Usuń
  2. Masz rację, odpaliłem jeszcze raz, zmieniłem jakość i przeskoczyłem parę razy w linii czasu, za drugim razem kiedy doczytywało video, obraz zmienił się na dużo ostrzejszy. Dzięki za szybko odp. Miłej niedzieli :)

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Dziękówa za materiał.
  Co do doboru spółek kierowałem się głównie przyrostem zysku netto, stosunkowo optymalnym c/wk, marżą, ROA/ROE i niskim zadłużeniem.

  Głupio zrobiłem że się nie zapytałem o kryteria wolumenu i trendu to od razu wyrzuciłbym kilka na starcie.

  Na chwilę obecną PCG, vindexus i makarony trafiły do mojego portfela. Przeszukuje też NC, w celu odnalezienia czegoś ciekawego, ale ogromnym problemem jest tam wolumen.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnim czasy często obserwuje Twoje wpisy - co więcej, bardzo mi się podobają. choć jestem raczej zwolennikiem AF, to zawsze można czegoś ciekawego się z Twoich wypowiedzi dowiedzieć. Swoją drogą, mogę zapytać z jakiego programu do Analizy Technicznej korzystasz ?
  P.S. HAWE była w jednej z 20 spółek mocnych pod kontem fundamentów ? :) przeprowadzałem niedawno jej analizę, i naprawdę nie mam zielonego pojęcia dlaczego została przydzielona do kategorii jako "silna fundamentalnie". Rozumiem jednak, że przy wyborze tych spółek kolega kierował się niskim zadłużeniem - w tym wypadku faktycznie HAWE spełnia te kryterium. Dla zainteresowanych bardziej dogłębną analizą HAWE zapraszam na stronę: -
  http://gragieldowa.pl/index.php?go=forum&temat=1729&strona=0&t=Analiza-HAWE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ISPAG ze strony bossa. Link jest w opisie filmu.

   Usuń
  2. Hawe przyciągneło moją uwagę niskim zadłużeniem, rosnącymi przychodami oraz zawarciem w ostatnim czasie kilkoma umowami znaczącymi.

   Znacznie bardziej przypadkowa jest tu vistula, której akcje poniekad otrzymałem.

   Fakt faktem po wysypie raportów w sierpniu kolejną listę do oceny przyślę o wiele bardziej doszlifowaną.

   Usuń
  3. Rozumiem :) - Mogę dowiedzieć się, z jakiego typu raportów korzystasz ? Uwzględniałeś przy wyborze raporty roczne czy może raporty o krótszym horyzoncie czasowym jak np kwartalne. Dodatkowo chciałbym zapytać czy korzystałeś z raportów jednostkowych, czy skonsolidowanych.
   Pozdrawiam !

   Usuń
  4. Zacznę od początku jak je wyszukuje wtedy będzie jasne.

   Spółek szukam na 2 sposoby :
   a) Czytam PB, forbesa , różne serwisy giełdowe (na fb jest tego pełno), czy fora giełdowe - podsuwane są spółki z różnych powodów ciekawe, a to prezes świtalski, a to świetne wyniki mimo złej koniunktur w branży itd, w takim przypadku częściej chwytam za pełny raport roczny gdzie nie tylko są same dane ekonomiczne, w kwartalny też zajrze.

   b) Używam wyszukiwarki fundamentalnej na sw i bossie jeśli coś co mnie ciekawi wyskakuje to czytam krótszy raport, w tym portalu jest o tyle fajnie że opisane są też wzrosty przychodów czy główne przepływy kasy, tu zazwyczaj tylko zerkam w główne dane raportu.

   W obu przypadkach jak spółka zaczyna być interesująca to przeglądam też jej komunikaty giełdowe czy akcjonariat i prezesure, one bardzo wiele mówią o firmie stąd dobrałem getina, jwc czy czerwoną torebkę - bo mają zajebistych szefów znających się jak mało kto na branży.

   Usuń
  5. Jak dla mnie takie czytanie wszystkiego w internecie przynosi za dużo szumów i nie koncentrujesz się na prawdziwej analizie

   Sam korzystam z ograniczonego koła kompetencji i ignoruje zupełnie sektory typu :surowcowe, banki, budowlankę itd.

   Usuń
  6. nie warto wchodzić na te portale. lepiej poszukać solidnego bloga (:-)))

   Usuń
 4. JWConstruction nie wygląda odrobinę "spodkowo" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas liczyłem, że podejmiesz to podczas filmu ;)

   Usuń
  2. Skoro widzowie i czytelnicy sami to wyłapują to znak, że moja praca przynosi efekty :D

   Usuń
 5. JWC weszły akcje pracownicze do obrotu wiec to normalne

  OdpowiedzUsuń
 6. Posłałem listę spółek z dokładnym opisem, dlaczego je wybrałem, powinien być z tego dobry materiał.

  OdpowiedzUsuń