niedziela, 2 marca 2014

Spółki Ciekawe Technicznie - marzec 2014

Nadszedł czas kolejnego zestawienia Spółek Ciekawych Technicznie. Tym razem postanowiłem przyjąć pewną formułę nagrania, którą ujawniam pod koniec filmu. Mam nadzieję, że w ten sposób uzyskacie nieco inne spojrzenie na prezentowane wykresy.

15 komentarzy:

 1. Dzięki za Handlowy!
  Coraz poważniej myślę, nad otwarciem rachunku maklerskiego w moim banku (PKO BP) przy moim rachunku osobistym, i rozpoczęcie gry giełdowej na spółkach groszowych, za bardzo niewielkie kwoty. Czy ma to sens?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy, jak chcesz zarabiać na tych spółkach groszowych. No i czemu akurat groszowych?

   Usuń
 2. Weekend bez Humanisty to weekend stracony !. :) Fajnie się ogląda twoje materiały, dużo można się dowiedzieć i nauczyć śledzę twojego bloga od ponad roku i powiem że jest to jedna ze stron którą odwiedzam codziennie w oczekiwaniu na nowe wpisy:P nie ma co ukrywać robisz dobrą robotę i tyle, podoba mi się twoje podejście do inwestowanie i do AT. Mam również pytanie odnośnie Power Tradera, używam tego program już od dawna w wersji Basic wszystko spoko jest i ok tylko trochę czasem muli i długo wczytuje wykresy pomimo że mój pc uważam za mocny to i tak płynność tego programu jest słaba. czy zauważyłeś ten sam problem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program za każdym razem pobiera dane wybranej spółki. Proponuję kliknąć aktualizację całej bazy, a później przejść w tryb offline. Wtedy nie pobiera notowań tylko czerpie je z dysku i jest dużo szybciej :)

   Usuń
 3. Dobry materiał,
  Jest tez jedna moja inwestycja.
  Mógłbyś jeszcze podkazać na wykresach mniej więcej wsparcia tych spółek z analizy, ażeby móc podjąć decyzje gdzie ustawić stopy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stopy powinny każdorazowo zależeć od planowanego horyzontu inwestycji. Inaczej ustawia się pod kilka dni, a inaczej pod kilka miesięcy. Dlatego trudno jest z góry zakładać, jak inwestorzy chcieliby planować daną transakcję.

   Usuń
 4. jutro lepiej zdjać sopy pzred sesją bo bedzie wodospad

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiscie ,masz racje z tymi stopami.
  Rano pousuwalem na szczescie.....

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłoby dobrze gdyby autor jednak wykazał się lepszą znajomością spółek wybranych do analizy, w koncu to tylko kilka walorów, nie mowie zeby znac całą historie itd ale wejsc na profil spółki i zobaczyc jak sie poprawnie nazywa. To tak na przyszłość, bedzie bardziej profesjonalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe ile wtopił dzisiaj Humanista?
  bo kazdy coś tam wtopił

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paradoksalnie całkiem niedużo :)

   Usuń
  2. Humanisto, to jakie spółki masz w portfelu oprócz PZU i Sanoka? Na stopie coś Ci w poniedziałek wyskoczyło?

   Usuń
 8. Ja zamiast spólki mam pytanie - jak inwetor ma sie zachować w obliczu kryzysu takiego jak Ukraina.
  Czy warto mieć w tym czasie akcje? Referendum w sprawie krymu odbedzie sie za pare dni. I jest wysoce prawdopodobne że pzregłosują przystąpienie do Rosji i wtedy sie może zagotować w regionie.
  A giełdy jak zawsze zareagują na to paniczną wyprzedażą. Z resztą już teraz widać odwrót od małych spólek, które spadają osuwajac sie pod własnym ciężarem.

  OdpowiedzUsuń
 9. a NTT System? technicznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Gielda to naprawde ciekawa sprawa, sam jestem przedsiebiorca i inwestuje na gieldzie. Jestem swiezo po wypelnieniu pit-8c i w takich chwilach odbiera mi chec dalszej pracy w Polsce

  OdpowiedzUsuń