poniedziałek, 24 marca 2014

Spółki giełdowe okiem technika odc. 7

Tym razem nieco spóźnione nagranie ze spółkami, o które prosiliście. Ale są i dobre strony - nagranie jest o jeden dzień bardziej aktualne :)

27 komentarzy:

 1. Co do spółki Wielton, w perspektywie 3letniej widać regularność formacji górka- dołek, górka - dołek, górka - dołek. Obecnie jesteśmy w momencie trzeciego dołka. Czy może to nadinterpretacja? Chociaż na pewno masz racje, że zmienność cen jest 'zabójcza'.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do tego, że jesteśmy w dołku, sprawa jest niewątpliwa. Pytanie, czy po tym dołku nastąpi jeszcze jakiś wzrost. Tego własnie się obawiam.

   Usuń
 2. Atende
  Hawe
  IFC
  Robyg
  Wikana

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja mam pytanie odnośnie Power Tradera. Chciałbym spytać w jaki sposób kopiujesz linie skośne (w ten sposób można tworzyć kanały cenowe itp.) i czy tylko najdroższa wersja PT posiada taką opcję, bo ja w swoim jej nie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na zajęciach byli u nas przedstawiciele z BOŚ Banku i opowiadali o AT, swojej pracy itd. Ogólnie ciekawie, zachęcali także do otwarcia rachunku maklerskiego i zainwestowania na początek nawet jakichś zaskórniaków, bo to ma pozwolić zdobyć doświadczenie i zobaczyć jak to wygląda w praktyce, gdzie zaczyna działać psychika.

  Nie powiem, zainspirowali mnie do działania. Co prawda w BOŚ-u rachunek nie jest najtańszy. Radku jaki rachunek dla początkującego studenta z niewielkim kapitałem polecasz? Otworzyłem jakiś ranking i teoretycznie wygrywa Deutsche Bank...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie znam aktualnej oferty wszystkich DM w Polsce. Korzystam z BZ WBK i BOŚ i jestem zadowolony. Jeśli nie ma jakichś szczególnie wysokich opłat za prowadzenie, każdy z tych dużych DM będzie ok.

   Nie ma co kombinować, żeby zaoszczędzić 10 zł rocznie, a przez to się naszukasz i być może wybierzesz jakiś bardziej zawodny.

   Usuń
 5. Witam,

  również mam pytanie odnośnie PowerTradera, jak udało Ci się przesunąć wykres w lewo :) w takim sensie że widzisz "puste" dni kolejne, dzięki czemu możesz łatwiej rysować to co się może wydarzyć - mam nadzieje że trzyma się kupy ten opis.

  pzdr
  PS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Użyj przycisku ze strzałką, po lewej od zmiany skali na liniową i logarytmiczna.

   Usuń
 6. Trakcja, spółka w rocznym trendzie wzrostowym. Fundamentalnie się mocno zmienia (raport roczny), a technicznie było odbicie od dolnej linii trendu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja poproszę analizę Simple - ale w perspektywie całej historii kursów, bowiem chcę ją kupić minimum na rok, a jesli nie przyjdzie mi jej rolować to na dłużej, tym bardziej że jej poprawa wyników przez lata mówi sama za siebie i mam gdzieś jej niską płynność.
  http://www.biznesradar.pl/raporty-finansowe-rachunek-zyskow-i-strat/SIMPLE,Y

  I pytanie z innej beczki, chcesz skany książek na drugi etap CFA ? Bowiem takowe mi wpadły w ręce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ale to chyba trochę za szeroka tematyka, jak na moje techniczne podejście. Chociaż jeśli będzie coś ciekawego z opcji, technicznej lub zarządzania ryzykiem to chętnie przytulę :)

   Usuń
  2. Technicznej tam nie masz. Od modeli opcji i kontraktów mam tom : Derrivatives and Portfolio Management.

   Co do ryzyka to jakie konkretnie cię interesuje bo w tych materiałach jest tego nadmiar: kredytowe, bankowe i opcyjne w CFA Portfolio Management 5 , funduszy hedgingowych, kredytowe i co najlepsze ryzyka zwiazane z finansami behawioralnymi w CFA Portfolio Management 2.

   Co najmniej 256 mega. Kolejna kwestia jak ci to przesłać.

   Usuń
 8. na Midasie odbicie, poproszę o komentarz

  OdpowiedzUsuń
 9. Getin Holding
  Hygienika
  Monnari
  Resbud

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam,
  Prosze o analize :ERGIS, GTC, QUMAK,HELIO,HYPERION,EUROTEL,TAURON,KERNEL

  OdpowiedzUsuń
 11. Niektóre sie powtórzą ale pisze je tylko dlatego ponieważ dokładam się do próśb poprzedników o te spólki, z góry dziękuje za ocene
  Energa
  Hygienika
  Lentex
  Mediatel
  Newag
  PZU
  QUERCUS
  Trakcja
  WindMobil

  OdpowiedzUsuń
 12. ...........jeszcze CONGOR,LUBAWA,KRUSZWICA

  OdpowiedzUsuń
 13. Relpol, energa, boryszew, jsw

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo proszę PKOBP, STALEXPORT, OPONEO.PL, POLNA.
  Szczególnie pierwsze dwie bo kupiłem kilka dni temu.
  Przy okazji pozdrawiam serdecznie. Przygodę z giełdą właśnie zacząłem, a Ty bardzo mi w tym pomogłeś swoimi filmikami. Masz ten dar swobodnego przekazywania wiedzy, a i podejście do tematu - takie czysto racjonalne (techniczne) bardzo mi odpowiada.
  Pozdrawiam Janek

  OdpowiedzUsuń
 15. Proszę o synthos

  OdpowiedzUsuń