środa, 12 marca 2014

Gasnące trendy i metody ich oceny

Nagranie, które obejrzycie, powstało kilka dni temu, ale z racji informacji przekazanych przez spółkę CD Projekt, postanowiłem nieco przyspieszyć jego publikację. W filmie zobaczycie kilka sytuacji, w których wykres nosi znamiona odwracającego się trendu. Pokażę też, jak można próbować przeanalizować takie właśnie zachowanie rynku.

)

13 komentarzy:

 1. Cześć,
  Mam pytanie jak traktować takie wyjścia dołem z kanału wzrostowego w przypadku takich czynników zewnętrznych jakie mam obecnie - konflikt na Ukrainie?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto się wstrzymać z decyzjami i obserwować sytuację. Jeśli nie strzeli stop loss i rynek dalej pójdzie w górę, można powiedzieć, że był to tylko jednorazowy event. Ale jeśli będzie się już trochę słabiej sytuacja prezentowała, warto zacieśniać stop lossy.

   Wiem, że po fakcie wszystko ładnie widać, ale tak to już jest, że ciężko jest w jednej chwili podjąć decyzję. Pamiętaj, że ślad na wykresie zostaje, a za jakiś czas nie będziemy pamiętali, że to akurat Ukraina czy inne zdarzenie spowodowało spadek. Już inaczej przez to narysujemy linię trendu etc.

   Będę o tym pisał niebawem, więc stay tuned.

   Usuń
  2. Witam !
   Śledzę regularnie Pana bloga, jest bardzo interesujący. Dziękuję :)

   Ściągam nagrania najpierw na dysk. Od pewnego czasu nie dało się ich odtworzyć już za pomocą KMPlayer (zaktualizowany). Odtwarzałem więc w WMP. Aż do dzisiaj - już nie poszło, tylko sam głos. Można prosić o jakąś poradę, jak odtwarzać Pana nagrania ?

   Usuń
  3. Zawsze przesyłam nagrania w tym samym formacie (.avi). To pewnie YouTube coś grzebie, żeby oglądać online zamiast pobierać. Niestety nie mam na to recepty, chociaż wierzę, że internauci szybko wymyślą jakiś sposób.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Bardzo możliwe. Mam fatalne łącze, dlatego pobieram. A teraz mogę sobie posłuchać :)

   Usuń
 2. Dziękuję bardzo za odpowiedź:) Pytam w kontekście takich spółek jak FORTE, CCC i ACTION.
  Niby Action znajduje się już w kanale spadkowym, ale ostatni spadek był spowodowany informacją o emisji pod inwestycje w Niemczech, a wczoraj pojawiła się informacja, że w związku z takim spadkiem kursu (zarząd się tego nie spodziewał - jako że to miała być emisja pod inwestycje, a nie jako ratunek) emisja nie dojdzie do skutku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapomniałem dodać, że wszystko ściągnięte z youtube odtwarza się w KMPlayer bez problemu, za wyjątkiem Pańskich nagrań. Coś Pan tam sobie podrasował :)
  Ściągnąłem i zainstalowałem MPC i wreszcie mogę widzieć a nie tylko słyszeć... ;) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojęcia nie mam. A z drugiej strony korzystam ze standardowego programu do zgrywania pulpitu i zawsze eksportuję do avi. Może dlatego, że moje filmy zawsze mają nieregularne rozdzielczości, a nie te standardowe 720p.

   Usuń
 4. co z trendami w takiej sytuacji jak Ukraina kiedy wszystko spada.

  OdpowiedzUsuń
 5. Radku jak oceniasz obecną sytuację na naszej giełdzie? Jak zakończy się ten konflikt na Ukrainie? Czy będziemy jeszcze spadać, gdzie według Ciebie są wsparcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że właśnie znajdujemy się na wsparciach. Kluczowa będzie sesja poniedziałkowa, po referendum na Krymie. Paradoksalnie może to być zanurkowanie w dół, po czym wyjście w górę w drugiej połowie sesji. Generalnie szukam powoli okazji do kupna.

   Usuń
  2. wypadły Ci wszystkie stop lossy ?

   Usuń
 6. Ciekawy materiał, podoba mi się to, że jego długość to zaledwie 11 minut co jest czasem optymalnym dla przeciętnego widza. Wszystko zostało dobrze wytłumaczone i plusem jest przykład CD Projektu.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń