sobota, 8 marca 2014

Spółki giełdowe okiem technika odc. 5

Nadszedł kolejny czas na przejrzenie spółek, które zaproponowaliście. Niestety dwie propozycje pojawiły się dopiero w sobotę i już nie załapały się na nagranie. Pamiętajcie, żeby zgłaszać spółki do piątku wieczorem, bo później już ryzyko rośnie.

26 komentarzy:

 1. Piotr z Sosnowca8 marca 2014 19:25

  Cześć słuchałem, spółki dla mnie ciekawe.

  Skupiam się bardziej na perspektywie, biorąc pod uwagę
  kto coś wytwarza oraz kto jest lub może być odbiorcą.

  Do analizy proponuję:

  1. JSW
  2. Comperia
  3. URSUS
  4. Kopex
  5. VOXEL / spółka szczególnie mnie interesuje
  sporo przeglądam na jej temat.

  Pozdrawiam
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie osobiście na pewno brakuje rozmowy z innymi osobami, które inwestują. Jak dobrze pamiętam Sam kiedyś próbowałeś zrobić pewien panel dyskusyjny jeszcze gdy raczkowałeś w blogosferze, a teraz ponowiłeś.
  Jesteś kolejną osobą, która potwierdza (zauważa) - nazwę to zmiany globalnego nastawienia z wzrostów na spadki. Nawet zdziwiło mnie, że jedn z inwestorów zamkną wszystkie swoje pozycji akcyjnych i postanowił poczekać na rozwój wydarzeń.
  Moim zdaniem od końca listopada W20 (zresztą na WIG też to widać, zaczęło się tydzień 29.11 ) jest w trendzie spadkowym. Końcem lutego mieliśmy nowy niższy szczyt (korekta w ruchu południe) czyli dla W20 - 2529.
  Akcji nie posiadam, uczę się kontraktów i kilka mniejszych sukcesów jako swingowych ruchów udało mi się zrobić.
  Patrząc na stochastyka to powinien być jeszcze jedna próba ataku na 2500, może akurat wpisze się to w jakieś pozytywne informacje z otoczenia. Jeśli nie dojdziemy powyżej 2530, to jak sam zauważyłeś testowanie 2300, a w szerszej perspektywie i korekty US nawet 2000.

  Ostatnio mniej oglądałem Twoich prac, ale bardzo fajnie, że masz zapał i chęci do dzielenia się Swoim spostrzeżeniami - Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Humanisto, koniecznie Sanok, bo go kupiłem po 43,70.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o analizę:

  1. FOTA
  2. MIDAS
  3. MIT
  4. PLAZACNTR
  6. WASKO

  Czytam pana od niedawna i bardzo mi się podobają pana komentarze

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za analizę zaproponowanych spółek, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,

  Bardzo proszę o analizę ELEMENTAL HOLDING

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy Cyfrowy Polsat tworzy coś na wzór formacji spodka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można tak powiedzieć, ale z drugiej strony brak jest wyraźnego ograniczenia tej formacji z góry. Rynek zrobił gwałtowne tąpnięcie, później trochę zszedł niżej, a teraz się wspina. Nie jest to czysty spodek, ale zależności mniej więcej podobne.

   Usuń
 8. Kęty być może będą zaprzeczeniem gasnącemu trendowi...
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 9. Początkujący13 marca 2014 12:24

  Proponuję:
  Alior Bank
  BZ WBK
  PKO PB
  w dłuższej perspektywie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Proponuję analizę spółki NEUCA

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja dorzucę InterCars

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, przesyłam spółki do przejrzenia: Agroton, Sadovaya, Coalenergy

  OdpowiedzUsuń
 13. Monnari proponuję, wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam. Nie pamiętam tytułu, ale kiedyś zamieściłeś nagranie o spółkach pod kątem inwestycji długoterminowych, spółki które są odporne (oczywiście w pewnym stopniu) na załamania, zmienność rynku i przetrwają wiele. Myślę, że warto powrócić do tego tematu w obecnej sytuacji. Przecena coraz większa (np. na KGHMie), więc zastanawiam się które spółki warto teraz kupić nie pod względem technicznym a pod względem inwestycji w wartość spółki. Może trochę inny temat, ale chyba bardzo na czasie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że coś jest tanie nie znaczy, że nie będzie tańsze. KGHM jest w trendzie spadkowym od roku i nie widać, jakiegokolwiek odwrócenia i nie dużo brakuje mu do zejścia poniżej 100.
   Też pamiętam do nagranie, natomiast mówi się u nas o Wig5 KGH, oba PKO, PZU, nie pamiętam 5, może PGE.
   więc zastanawiam się które spółki warto teraz kupić nie pod względem technicznym a pod względem inwestycji w wartość spółki Ale może lepiej kupić za 80 i zaoszczędzić jeszcze 20%, a jeśli będzie odwrócenie trendu (nie sądzę by szybko to nastąpiło) to będzie jeszcze czas by kupić, teraz trudno określić jak się to skończy.

   Usuń
  2. KGHM dziś już jest poniżej 100zł i myślę, że będzie jeszcze tańszy. Masz oczywiście rację, że teraz nie ma sensu kupować, ale na pewno teraz można się zastanowić co kupić i za ile, gdy kryzys na Ukrainie będzie miał się ku końcowi. Swoją drogą co myślisz o polskim Grafenie i spółce SECO WARWICK?

   Usuń
  3. Co do grafenu nie mam zdania. A co do spółek na przeczekanie gorszej koniunktury, chyba KGHM powoli wypada z tej grupy. Tak, ciągle duża spółka, ciągle dobrze ją wspominamy, ale wykres chyba każdy widzi.

   Może warto właśnie spojrzeć na spółki z 2-3 dziesiątki wagowej, ale z potencjałem wejścia do czołówki? Tyle że wykres tego nie powie.

   Usuń
 15. getinoble, complex, hygienika kupione na wsparciu w okolicach linini trendu, sprzedać czy trzymać?

  OdpowiedzUsuń
 16. A teraz z innej beczki, czy spółki które się bronią przed spadkami podczas ostatnich sesji to oznaka ich "siły" czy czysty przypadek?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. np. Netia

   Usuń
  2. Wszystko każdorazowo zależy od spółki. Ciężko jednoznacznie przesądzać. Ale w przypadku słabszej koniunktury, relatywnie dobrze zachowują się spółki defensywne, np. Netia. Zobacz w ostatnich dniach Orange.

   Usuń
 17. Damian też myslałem zeby powoli ustawiać sie pod grafen ale Seco chyba ten grafen dośc słabo to u nich chyba ciagle marginalna działalność - lepsze by było Nano Carbon ale nie sa na gpw niestety.Jedno jest pewne powstanie bańka na grafenie tak jak na internet kiedyś....tylko jak się pod to ustawic na gpw?

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam
  Przepraszam ze tak pozno,ale wpadla mi w oko spolka do oceny ATENDE

  OdpowiedzUsuń