sobota, 12 października 2013

Testowanie pomysłu na system inwestycyjny cz.6

Budowanie własnego systemu inwestycyjnego nie jest łatwym zadaniem. W poprzednich częściach tego cyklu starałem się Was zainspirować do rozpoczęcia własnych prób, ponieważ na rynku są ciągle pewne prawidłowości, które można zyskownie wykorzystywać. 
Dzisiaj prezentuję ostatnią część cyklu nagranego rok temu. Przechodzimy w nim ze zwykłego systemu opartego na akcjach (mimo że zajmującego pozycję na indeksie Wig20), na kontrakty terminowe. Zobaczycie w nim, że zwiększenie dźwigni finansowej podnosi zyski, ale też zwiększa ryzyko bankructwa. Wszystko jest uzależnione od obsunięć kapitału, jakie nasz system dopuszcza. Uświadamia to też konieczność pracowania właśnie nad tym jego elementem, aby inwestowanie nie skończyło się w przykry dla nas sposób.

W nagraniu tym pokazuję również graficzną wersję naszego pomysłu na system. Zobaczycie, w którą stronę można go jeszcze rozwijać, aby osiągać interesujące rezultaty. Takie nałożenie transakcji giełdowych na wykres bardzo dobrze oddaje obraz samego systemu, zarówno jego słabe, jak i mocne strony.

Na razie jest to ostatnie nagranie z cyklu testowania pomysłu na system inwestycyjny. Zachęcam do obejrzenia wszystkich części, a następnie wypowiedzenia się, co o tym myślicie.

8 komentarzy:

 1. jutro puszcze symulacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. System ,swój system ,cudzy system.Kto pyta i czego oczekuje.Każdy znajdzie coś dla siebie jeśli szuka,tak dyplomatycznie odpowiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Awesome :) , aż zachęciło mnie to do amibrokera by sprawdzić jak będzie z MWIGIEM.

  Daje rade go używać bez nol3 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radku możesz rzucić okiem na 1 wykresy ?

   XPD/PLN 1y np. na xe.com - rysuje się ewidentny trójkąt który chyba wylezie dołem.
   Pekaes - czyżby zamykanie spodka ?

   Usuń
 4. Hej, trochę tak off topic ale chciałam tylko wspomnieć o wykładzie który przeprowadziłeś wczoraj na SGH - był świetny i inspirujący! Już nawet wyruszyłam na poszukiwania Bulkowskiego i Czarnych Łabędzi. Dzięki za poświęcony czas, aż miło przychodzić na takie spotkania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że wykład się podobał. Pewnie niedługo pojawi się wpis na jego temat. Fajnie właśnie, że były osoby które jeszcze nie zaczęły inwestować, choć boję się, że mogłem niektórych trochę wystraszyć.

   Ale bardzo mi miło, że zostałem zaproszony :)

   Usuń
 5. Zamierzam wszystko przeanalizować bardzo dokładnie, więc teraz tylko daje znać o swojej obecności, a jak przeanalizuję i coś wymyślę to dam znać;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł bardzo fajny, zresztą chyba po za jednym YT(tematem), które musiałeś usunąć ze względu na jakieś błędy we wzorze, poruszasz po prostu ważne/ciekawe rzeczy. Stworzenie systemu mechanicznego, który będzie przynosił zyski, to raczej marzenie każdego. Przynosi to wiele korzyści.
  Na pewno każdy, kto na poważnie interesuje się inwestowaniem, prędzej czy później zacznie pogłębiać tą tematykę.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails