Wypełnij formularz - pomóż inwestorom - wygraj nagrody!

niedziela, 6 października 2013

Analiza techniczna indeksu Wig20 [WIDEO]

W dzisiejszym nagraniu postanowiłem przeprowadzić analizę indeksu Wig20, gdyż zauważam pewne charakterystyczne cechy dla możliwego ruchu spadkowego. Za sobą mamy dość duży swing wzrostowy, a rynek zatrzymał się i formuje konsolidację, z której wyjście górą nie jest już takie pewne. Swoją tezę potwierdzam w tym nagraniu również formacją głowy z ramionami, linią oporu technicznego oraz wyczerpanym oscylatorem stochastycznym.

Zachęcam do zapoznania się z nagraniem i wypowiedzi w komentarzach, jak oceniacie najbliższe tygodnie na naszej giełdzie.

6 komentarzy:

 1. Witam!
  Nie uważasz, że szeroki WIG będzie bardziej miarodajny niż WIG20? Tam chyba wygląda to optymistyczniej. Przebrnęliśmy ostatnio tyle straszydeł (OFE, FED, Syria), że stawiam na rynek byka :) Wiadomo są zagrożenia choćby z tytułu limitu zadłużenia w Stanach ale cóż, giełda = ryzyko. U mnie w portfelu KGH i chyba jutro dołączy BRS za 52 gr. Borek coś chyba ostatnio przycichł po wielomiesięcznym dręczeniu drobnych inwestorów, może czas żeby coś ruszył w górę. Jak widzisz BRS technicznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do WIG vs Wig20 to temat na oddzielny wpis. A Borek wygląda całkiem interesująco. Kanał wzrostowy, a do tego postępująca korekta. W ciągu kilku dni może jakaś fajna okazja się trafić.

   Usuń
 2. Ja osobiście myślę już nad szukaniem momentu na wyjście biorąc pod uwagę historyczne amerykańskie szczyty oraz nasze polskie na swig. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. spadki, spadki, spadki

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem wig20 może spasc do okolic luki z poczatku wrzesnia, raczej na pewno jej nie domknie i tam spodziewałbym się odbicia w kierunku nawet 2600pkt

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jednak będę w opozycji i obstawiam wybicie górą

  OdpowiedzUsuń