czwartek, 31 października 2013

Spółki Ciekawe Technicznie - listopad 2013

Tym razem prezentuję Wam nagranie, z którego jestem szczególnie zadowolony, ponieważ udało się znaleźć wiele spółek oferujących dobrej jakości okazje do zajęcia pozycji. Zobaczycie też, co ja sam kupiłem i czym się kierowałem podejmując tą decyzję.

25 komentarzy:

 1. Dałoby rade podkręcić mikrofon następnym razem? Strasznie ciche te nagrania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie głośność jest normalna, w połowie skali słychać bez problemu. Niestety mikrofonem już głośniej nie nagram.

   Usuń
 2. Muszę Ci podziękować. Podziękować za "wędkę". Sam robię podobne analizy 2 razy w tygodniu i 70% wytypowanych przeze mnie spółek znalazłem w Twoim dzisiejszym zestawieniu. Także dziękuję za wiedzę. Łowienie ryb wychodzi coraz lepiej :)
  keo

  OdpowiedzUsuń
 3. Radku, czy jest szansa, żebyś dokonał analizy spółki LUBAWA ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Lubawy to sytuacja wygląda bliźniaczo do Hawe. Może to być impuls do kolejnego ruchu w górę.

   Usuń
  2. dzięki za odpowiedź

   Usuń
 4. Armatura - warto zajrzeć do komunikatów - spółka jest wykupywana, może być przedmiotem squeezu i mała szansa, by kupić poniżej 1,70 albo drożej sprzedać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie odnośnie korelacji. Czy inwestując powinniśmy uwzględniać ją przy podejmowaniu decyzji?
  http://imageshack.us/a/img834/8094/n3h3.jpg
  http://imageshack.us/a/img819/6623/9x5g.jpg
  http://imageshack.us/a/img40/6894/ybmj.jpg
  Na wykresach przedstawiłem 3 korelacje USDPLN,EURUSD,S&P500 do WIG20. Można zauważyć pewne prawidłowości od pewnego czasu (wykresy 3l tygodniowy). Natomiast na początku roku rozjechała się korelacja między giełdami US a naszym parkietem.
  Pytam odnośnie obecnych silnych wsadków na walutach, albo inaczej mówiąć umocnienia sie dolara.
  Czy tego typu rozważania są ważne przy podejmowaniu Naszych decyzji?

  Ja mogę dodać, że Gino też już posiadam w portfelu. A czy załapałeś sie na BOS?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam Bosia. A co do korelacji, pytanie jaką rolę one odgrywają w naszych działaniach inwestycyjnych. Czy traktujemy je czysto statystycznie, tzn. liczymy i na podstawie historycznych korelacji budujemy nasz system, czy też analitycznie, tzn. zastanawiamy się, co jest przyczyną zmiany ceny skorelowanego instrumentu i jak się to przełoży na indeks Wig20.

   Dwa zupełnie różne podejścia, wymagające innego przygotowania i inaczej prowadzonej analizy.

   Ja generalnie korelacjami się nie zajmuję, mimo że je dostrzegam. Pojawia się też problem właśnie zanikania lub zmian korelacji - jak je traktować. Czy na powrót do dotychczasowej korelacji, czy może jako jej zaniknięcie, bo przecież rynki też się zmieniają.

   Złożona sprawa :)

   Usuń
 6. patrzac na rozgrzane wskaźniki raczej nie polecam inwestowania w najblizszym czasie

  OdpowiedzUsuń
 7. Humanisto, chciałbym zapytać, czy i ewentualnie przy jakich poziomach zamierzasz ponownie kupować Zamet? Dla przypomnienia: obecnie akcje kosztują 4,67 zł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewentualnie kupię, jeśli przy dzisiejszych cenach wróci do 4.35 zł. Jeśli nie, nic się nie stanie :)

   Usuń
 8. w kwietniu zrobiłeś konkurs SCT i miałeś w swoim portfelu midasa, chciałem zapytać co mógłbyś o nim dzisiaj powiedzieć ?
  PS. gratuluję bardzo ciekawego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie w ruchu bocznym. Nie wygląda już spadkowo, ale też ustał impet, który mógłby zwiastować jakieś większe wzrosty. Proponuję łapać w okolicach wsparć.

   Usuń
  2. jak uważasz czy waro teraz kupić akcje przy poziomie 0,71 czy jeszcze bedzie kurs nurkował. proszę o analizę midasa przy następnym hangout. pzdr

   Usuń
 9. Polecam przyjrzeć się KERNELowi - wygląda, jakby miał odbić.

  OdpowiedzUsuń
 10. < Polecam przyjrzeć się KERNELowi - wygląda, jakby miał odbić. >

  Moim zdaniem jeszcze za wcześnie, bo kurs może spaść nawet do 36 zł. Chociaż spółka zdrowa fundamentalnie i sam posiadam jej akcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie bardzo rozumiem dlaczego 36 a nie np 26 zł.
   jak na razie to nie widać dna na tej spółce
   pirx

   Usuń
 11. Znalazłem fajny cykl odnośnie naszej giełdy i wychodzi mi na to że pierwsze się sypną małe i srednie do połowy tego miesiąca a do grudnia poleci wig20(30) spadki będą trwać do nastepnej jesieni - brak spadków do połowy grudnia neguje ten scenariusz rocznej silnej korekty. Nie zdradzę co i jak bo jeśli się okaże się on poprawny to będę wiedział kiedy według niego pojawi się nowa hossa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Radku czy nie sądzisz że czas już na Kopex-fajnie się wybija ze spodka.na listopad w 70% też tak zaznaczyłem.dzięki że jesteś i pomagasz.tadek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie interesująco to wygląda. Ten dzisiejszy wystrzał taki trochę niespodziewany, ale z drugiej strony zarysował nam potencjalny koniec korekty.

   Chyba gdzieś ostatnio o Kopeksie mówiłem :)

   Usuń
  2. Kopex do 12 powinien dobić do końca tygodnia.
   Mnie zastanawia Kernel, czy już się wznosi, czy jeszcze nie. Korci mnie, żebyć chociaż trochę go kupić już teraz. Jakie jest Wasze zdanie?

   Usuń
  3. Ja dokupiłem ostatnio pakiecik Kernela po 47 zł, będąc pewnym, że wsparcie na 45 zł nie zostanie przełamane. Niestety padło, ale i tak uważam, że już teraz spółka jest bardzo tania. Bardzo lubię tę firmę, bo fundamentalnie i wskaźnikowo jest ok. Z tym że dokupuję akcje na dłuższy termin, a przypomnę że od przyszłego roku Kernel zamierza wypłacać regularne dywidendy.

   Usuń
 13. jack 4 chyba powinieneś poczekać -w kanale spadkowym od sierpnia -i teraz tak ostro-ja bałbym się teraz wejść. tadek

  OdpowiedzUsuń
 14. Co się dzieje z Cyfrowym Polsatem? Wyniki za 3Q lepsze od oczekiwań, do tego przejęcie Polkomtela, które w efekcie ma przynieść korzyści, a tu taki zjazd na cenie akcji. Może mi to ktoś wytłumaczyć? pawelos

  OdpowiedzUsuń