niedziela, 27 października 2013

Hangout z Humanistą na giełdzie #2 [edytowany - dołącz do Hangoutu]

Zgodnie z zapowiedzią ogłoszoną na facebooku, w najbliższy wtorek o godzinie 19.00 będzie miał miejsce drugi hangout Humanisty na giełdzie. Pierwszy odbył się kilka tygodni temu i przypadł Wam do gustu. Możecie go obejrzeć poniżej:


Tak jak poprzednim razem, będzie to hangout otwarty dla wszystkich. Oznacza to, że będziecie mogli śledzić go na żywo poprzez mój kanał na YouTube, gdzie na około pół godziny przed rozpoczęciem transmisji pojawi się okno sygnalizujące, że wydarzenie to będzie miało miejsce. Ponadto, postaram się umieścić odtwarzacz wideo w tym wpisie, abyście mogli oglądać hangout z poziomu bloga. 

Humanista na giełdzie - hangout
Kolejną istotną ciekawostką jest możliwość uczestniczenia w hangoucie. Przed rozpoczęciem transmisji udostępnię, również w tym wpisie, link poprzez który będziecie mogli się przyłączyć do rozmowy. Jest tutaj jednak kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, limit miejsc jest ograniczony. W pokoju zmieści się tylko 10 osób, a zatem możecie mieć na pewnym etapie problemy dołączeniem do transmisji. Niestety, wtedy musicie spróbować ponownie, choć oczywiście też nie będzie gwarancji, że uda się Wam dostać do środka. Pamiętajcie, że uczestnicząc w hangoucie udostępniacie również swój obraz wideo, a więc nie bądźcie zaskoczeni, gdy na głównym ekranie pojawi się Wasza twarz :) Na szczęście tę opcję można wyłączyć.

Kolejną ważną rzeczą są komentarze. Z racji tego, że nie wszyscy chcą udzielać się w formie audio-wideo lub też nie każdy dysponuje mikrofonem i słuchawkami, pod niniejszym wpisem będzie można pisać w komentarzach swoje uwagi lub też zgłaszać spółki, które możemy w trakcie hangoutu poddać analizie.

Również w komentarzach możecie zgłaszać Wasze propozycje tematyczne na ten wtorek, gdyż w zasadzie nie mam jakiegoś motywu przewodniego dla naszego spotkania. Proponuję swobodnie pogadać na tematy giełdowe z tymi, którzy będą zainteresowani wzięciem udziału w dyskusji.

Za każdym razem dla hangoutu będę tworzył wydarzenie w serwisie Google+. Dla wtorkowego, szczegóły możecie znaleźć klikając w ten link. Jeśli nie macie mnie jeszcze w swoich kręgach, a wiem, że nie macie, zachęcam abyście mnie dodali. W ten sposób będziecie otrzymywali powiadomienia o nadchodzących hangoutach. Oczywiście będę Was też zawiadamiał przez profil Humanisty na facebooku oraz poprzez kanał Humanisty na YouTube. Dlatego zachęcam Was do przyłączenia się do mnie w powyższych serwisach społecznościowych, a wtedy z pewnością nic Wam nie umknie.

Pamiętajcie, że przed wydarzeniem ten wpis będzie rozbudowywany i modyfikowany, a wszelkie propozyje możecie zgłaszać w komentarzach poniżej.

EDIT

Zgodnie z zapowiedzią, możecie oglądać ten Hangout w oknie poniżej. Jeśli chcecie dołączyć i pogadać, zapraszam do kliknięcia w ten LINK (limit 10 osób).

19 komentarzy:

 1. z chęcią wezmę udział w tym wydarzeniu, mam nadzieje sporo ciekawych rzeczy usłyszeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że kontynuujesz hangouty, bardzo podoba mi się ten pomysł na kontakt z czytelnikami twojego bloga. Uczestniczyłem w pierwszym spotkaniu, ale nie jestem pewny czy będę mógł być obecny tym razem, dlatego chciałbym tutaj zaproponować kilka tematów do rozmów:

  - polskie indeksy przez pryzmat zagranicznych rynków ( nowe rekordy na indeksach amerykańskich, a u nas jeszcze daleko do szczytów) Wszyscy jednogłośnie stwierdzają, że u nas rządzi zagranica, czy to oznacza, że jak tam zaczną się spadki to u nas będzie tak samo bez względu na to w jakim miejscu znajduje się indeks ?

  - technika gry, podstawowe zasady zawierania transakcji, rzeczy o których zawsze trzeba pamiętać przy kupnie akcji

  - przegląd spółek, pojawiło się kilka, kilkanaście spółek w podobnej sytuacji ( trend wzrostowy, korekta i teraz próba ataku ostatnich szczytów) myślę o KAN, CDR, ACT itd.

  Jeszcze taka luźna myśl: dziwi mnie że w20 jedzie do góry przy kghm który generalnie nic nie robi i do tego tepsa ostatnio wystrzeliła.

  Powodzenia dzisiaj wieczorem, życzę udanego hangout'u :)

  pozdrawiam
  Rysiek Spekóła

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem pompujemy kolejną bańkę na GPW. Gospadarka to wydmuszka - wszytko napędza QE + tani pieniadz w Europie. Wcale bym się nie zdziwił gdyby przyszła głębsza korekta.

  http://inwestowanie24.blogspot.com/2013/10/giedy-w-usa-i-europie-wygladaja.html

  http://inwestowanie24.blogspot.com/2013/10/wielkie-podniecenie-na-gpw-graficznna.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu będzie ucieczka do dolara "safe haven" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanie odnośnie wyłapywania swingów, na przykładzie Bytomia i Hygieniki, obydwie spółki w ostatnich dniach zaliczyły korekty po osiągnięciu nowych cenowych maksimów. Zarówno Bytom i Hygienika te spadki odrobiła sporymi wzrostami.
  Moje pytanie jest takie jakie wskaźniki można by zastosować w celu określenia maksymalnego zasięgu korekty, i wyznaczeniu odpowiedniego momentu na kupno.

  OdpowiedzUsuń
 6. no to ja poprosze o mirbud i trans polonie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakbyś widział Nortcoast? Zagranie pd kolejnyswing wzrostowy ze stopem cos na 69 gr mi chodzi po głowie

  OdpowiedzUsuń
 8. posiadam po 1,52 i trans polonie po 6,4 :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Proszę o Pana opinię na temat kupna Wawela jako inwestycję długoterminową.

  OdpowiedzUsuń
 10. no to jeszcze dolozymy do pieca - forte nabyte po 29,90 :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Może Ginorossi? czekam na niego niżej ale coś spadać nie chce a dzisiejsza świeczka raczej popytowa

  OdpowiedzUsuń
 12. Radku proszę Cie o kilka słów odnośnie Zetakamy i Zpue

  OdpowiedzUsuń
 13. Można by jeszcze zajrzeć na Sfinksa, bo coś tam się ostatnio dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dziękuje za odpowiedz, na pewno przejże bloga.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla mnie było super, gdy nie to że mam antyfobiespołecznościową to bym na pewno się podłączył. Po prostu nie lubię mieć tysiąca różnych kont, ale może się przełamie następnym razem.

  Fajne analizy i temat, dla mnie Super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mikrofon i kamerkę odłączasz kiedy chcesz :)
   Zostaje tylko avatar z konta G+

   Usuń
  2. Rozmowa to nie jest dla mnie problem, ale to, że muszę być w G+ - a nie chce. Nie jestem przeciwnikiem portali społecznościowych, mają one swoje plusy, ale po prostu tak jak Ganta nie powinno się dotykać obecnie patykiem, tak ja mam ze społecznościówkami.

   Natomiast inicjatywa się po prostu świetna, bardzo mi się podoba.

   Usuń
 16. Witam Panie Radku,
  Co Pan mysli o spolce rafako ktora ostatnio ladnie idzie w gore, a obecnie ma lekka korektę?
  Czy warto ją kupić w kolejnych dnia?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń