środa, 26 maja 2010

Co Wy na to?

Dziś spróbowałem czegoś nowego, mianowicie nagrałem krótkie wideo dotyczące sytuacji na USD/CHF. Bardziej była to próba sprzętu, ale zrobiłem ją na przykładzie wykresu.

Forma wideo daje nowe możliwości, gdyż nie muszę rysować przez godzinę kresek na wykresach, a następnie opisywać je w poście. Ale z drugiej strony mogę zawsze coś pominąć, coś mi wyleci z głowy, co byłoby warte napomknięcia.

Na razie załączam poniżej trialowe nagranie i czekam na opinie. Jakość jest słaba, ale ograniczenia sprzętowo-programowe nie pozwoliły na zrobienie jakości HD :)

Czekam na opinie, jak widzicie tę formę wpisów. Bo w końcu takich nagrań jest w sieci masa.


9 komentarzy:

 1. Witaj!

  Mi sie bardzo podoba ta forma przekazu, w ciagu dwoch minut jestes w stanie duzo wiecej pokazac - niz gdybym mial dwie minuty czytac. Ten konkretny temat tez jak najbardziej aktualny. Jakosc wg. mnie calkiem dobra u mnie naprawde dobrze to wyglada. Czekam na kolejne tego typu :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, mi również się podoba ;)
  Same konkrety, szybciej i jaśniej to wszystko idzie. Z dykcją też problemów nie masz, więc się niczego domyślać nie trzeba (co jest całkiem częste w filmikach instruktażowych w internecie)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł bardzo ciekawy. Wideo wyszło całkiem fajnie i myśle, że z czasem będzie coraz lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry pomysł. Wszystko ładnie wygląda i bardzo dobrze słychać. Można by w tle puścić jakąś wybraną melodię, dźwięk (tylko nie żadne tam disco z vivy), które byłoby charakterystyczne tylko dla Twoich nagrań. Dzięki temu te filmy byłyby rozpoznawalne.

  Co do samej sytuacji, głęboko odradzam poleganie na wsparciach na takich krótkich interwałach. Najlepiej przemyśleć sytuację. Wyznaczyć kolejne wsparcia i opory na M30 lub H1 jeśli pozycja ma się zamknąć w ciągu jednego dnia. Na M1-15 tak rzuca, że nie da się wyznaczyć żadnego konkretnego SL. No i co najważniejsze, zająć pozycję i odejść. Pozwolić się kursowi wybujać i czekać.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Rysuję wsparcia głównie na wyższych interwałach, ale później przechodzę też do niższych.

  Czasami ewidentnie widać, że jedna strona się wyczerpuje i to właśnie była taka sytuacja.

  A co do pozycji to problemem jest mały rachunek, a co za tym idzie za duża ekspozycja na ryzyko. 15 pipsów stopa i kolejne 3-4 spreadu to za duże ryzyko w transakcji. Ale cóż, po to jest konto demo, żeby się uczyć nowego rynku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie zrobione. Mi rowniez sie podobalo, chetnie zobacze wiecej tego typu materialow.

  pozdrawiam,

  Plissken

  OdpowiedzUsuń
 7. topola a nie możesz zmniejszyć ilości lotów?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiesz, jak mój (demo) broker udostępnia najmniejsze 0.1 lota to już bardziej nie mogę.

  A nie chcę wchodzić do jakichś egzotycznych brokerów z Belize, bo to nie wiadomo, co i jak :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super. Gratuluję i życzę powodzenia w dalszym rozwijaniu bloga.

  OdpowiedzUsuń