środa, 25 sierpnia 2010

PEKAO na wsparciu

W nawiązaniu do jednego z poprzednich wpisów warto wspomnieć, że spółka PEKAO znalazła się w dniu dzisiejszym na wsparciu, które może być dobrą okazją do zajęcia długiej pozycji. Celem jest wyjęcie z rynku kilku złotych i potencjał ten oceniam na jakieś 10% (154 - 170 zł). Poniżej wykres:


4 komentarze:

 1. Post niżej mówiłeś o prawdopodobnym spadku S&P500 do 1000 pkt. Czy zajmowanie pozycji długiej na PEKAO nie byłoby grą przeciw trendowi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Owszem, byłoby i jest. Ale nie zawsze to, co się dzieje na indeksie wyznacza ruchy innych spółek w perspektywie kilku tygodni. Popatrz na takie PEKAO. Indeks Wig 20, do którego spółka należy zniósł podczas ostatnich (lipcowych) wzrostów 180% spadków z drugiej połowy czerwca. PEKAO tylko 110%. Z kolei ostatnie (sierpniowe) spadki na indeksie zniosły tylko 55% lipcowego rajdu, podczas gdy PEKAO pogłębiło minima z pierwszego lipca.

  Zatem nawet jeśli spółka jest skorelowana z indeksem, nie oznacza to, że idzie z nim krok w krok. Tym razem postawiłem na niezależność PEKAO oraz siłę obszaru wsparcia, który wyrysowałem. Może się zdarzyć, że małe odbicie na indeksie będzie silnym ruchem w górę na PEKAO. Może spadki na W20 objawią się na PEKAO, jako ruch boczny.

  Oczywiście może się okazać, że ta transakcja to wpadka i spółka będzie traciła silniej niż indeks, co ostatnio pokazywała. Ale po to mamy zlecenia obronne. Do gry na indeksie można używać spółki PKO, która (wizualnie, nie liczyłem korelacji) chodzi dużo zgodniej z indeksem).

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam złożyłem zlecenie na kupno PEKAO za 156,50 w poniedziałek, ale dlatego, że na S&P500 dostrzegam możliwą formację oRGR (być może tworzy się właśnie prawe ramię z wierzchołkiem w okolicy 1050) i dlatego postanowiłem zwiększyć zaangażowanie w akcjach.

  Tak czy inaczej kierunek naszych przewidywań co do tego papieru jest zgodny :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kupiłem po 155,50 na przebiciu środowego maksimum, czyli formacja 2BB w obszarze silnego wsparcia.

  Co do oRGR to na razie widać zatrzymanie na wsparciu z lewego ramienia, ale na mówienie o odwróceniu trochę za wcześnie. Niemniej liczę na kilka dni korekty wzrostowej, na której PEKAO wypłynie w górę :)

  OdpowiedzUsuń