wtorek, 12 marca 2013

Zaproponuj Humaniście wpis na bloga

Często prosicie mnie w komentarzach, żebym się zajął jakimś konkretnym tematem. Oczywiście staram się realizować Wasze prośby, ale niekiedy popadają one w zapomnienie i ostatecznie nie piszę nawet o tym, co zadeklarowałem, że omówię. 

Żeby w końcu temu zaradzić, postanowiłem udostępnić Wam miejsce, w którym możliwe byłoby zgłaszanie swoich propozycji na wpisy. Do tego, możliwe będzie komentowanie propozycji innych czytelników i ustalanie, jaka tematyka konkretnie Was interesuje. 

Co więcej, dzięki dostępowi za pomocą aplikacji na smartfona, jest to też miejsce, w którym ja sam notuję sobie pomysły na wpisy. Będziecie więc mogli podglądać, jak tematyka pojawi się w najbliższym czasie na moim blogu. 

Platformą, o której mówię jest Trello. Z założenia służy ono do planowania i pilnowania realizacji projektów, ale zauważyłem, że może też służyć jako coś w rodzaju notatnika, sprawdzającego się właśnie przy pilnowaniu tematyki bloga. Stworzenie własnego konta nie jest trudne i zajmuje chwilkę. Jeśli jesteście zalogowani na swoje konto Google, można się zarejestrować jednym kliknięciem.

Niestety publicznie tablicy udostępniał nie będę, więc każdemu zainteresowanemu będę przyznawał dostęp indywidualnie. Jeśli zdecydujecie się na założenie konta lub już takowe posiadacie, podeślijcie mi mailem (humanistakropkanakropkagieldziemałpagmailkropkacom) lub poprzez Facebooka swoja nazwę użytkownika, a ja przydzielę Wam uprawnienia do tablicy. Stworzyłem specjalną zakładkę, gdzie będziecie mogli zgłaszać i wzajemnie komentować swoje propozycje.

Jako że i ja korzystam z tej tablicy, proszę o nieingerowanie w moje zakładki, szczególnie w sposób utrudniający organizację mojej pracy. Oczywiście dostaniecie pewne uprawnienia, ale chodzi tu głównie o kulturę współpracy, a nie obcinanie komuś uprawnień dostępowych.

Tak więc jeśli jesteście zainteresowani jakimś tematem, napiszcie mi to na Trello, a wtedy z pewnością sprawa  nie zginie w natłoku obowiązków, a zostanie przeze mnie, w miarę moich skromnych możliwości, załatwiona.

3 komentarze:

 1. Witam!

  Na moim blogu ukazała się DRUGA część wywiadu z Bartoszem Szymą, znanym profesjonalnym inwestorem, autorem bloga lazyshare.blogspot.com.

  LINK DO ARTYKUŁU ----> http://www.lukaszwitosz.pl/2013/03/bartosz-szyma-inwestor-wywiad-2.html

  Gorąco polecam i zachęcam do subskrypcji bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Chciałbym, aby Pan napisał w sposób (zaznaczam!) obiektywny o OFE, IKE, IKZE etc. Bowiem podczas lektury poprzedniego artykułu poświęconego IKE od razu włącza się czerwona lampka "uwaga: artykuł sponsorowany". I wcale się Panu nie dziwię, bo fundusze jako reklamodawcy są (potencjalnymi) partnerami Pańskiego bloga. Chodzi mi o podjęcie tematu samej idei działania systemu, np. żaden POlityk ani analityk (związany z funduszami) nie wspomni słowem, że podobnie jak ZUS są to także piramidy finansowe. Wszak skoro ZUS jest coraz bardziej niewydolny, gdyż zwiększa się różnica między liczbą osób płacących składki, a pobierającymi świadczenia, to łatwo przewidzieć, że tak samo będzie w przypadku funduszy - będzie coraz mniej osób do wykupywania aktywów od OFE na pokrycie zobowiązań emerytalnych. Z góry dziękuję za podjęcie tematu w sposób uczciwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czemu odniosłeś wrażenie, że poprzedni tekst napisałem w sposób nieobiektywny.

   Z zasady nie zajmuję się I i II filarem, gdyż one są obowiązkowe i nie bardzo mamy wpływ na odprowadzane tam składki. Nie możemy ich ograniczyć, a wpłaconymi środkami nie możemy swobodnie dysponować, przeciwnie do III filaru.

   Co do piramidy to nie bardzo rozumiem, dlaczego miałyby być problemy z II i III filarem? Przecież OFE inwestuje w akcje i obligację, więc "wykupem" będzie spieniężenie papierów na rynku. Podobnie z III filarem.

   Chyba nie zakładasz takiego braku płynności na rynkach, że nie będzie komu sprzedać papierów?

   Usuń