czwartek, 14 marca 2013

Azotowy trójkąt w trendzie

Jako że posiadam akcje Azotów Tarnów, przyglądam się wykresowi nieco częściej niż innym spółkom. Od jakiegoś czasu kurs zatrzymał się w stosunkowo wąskiej i dodatkowo zawężającej się konsolidacji. 

Przyjmuje ona postać trójkąta wznoszącego się, a dotychczasowy kierunek trendu może sugerować wybicie górą. W każdym razie spółka nie raz już pokazywała, że przebija dotychczasowe opory techniczne bardzo gwałtownie.

5 komentarzy:

 1. http://www.attrader.pl/pl/akcje/azotytarnow/analiza-techniczna,analiza,980
  Tutaj analiza nie za bardzo potwierdzające Twoje "prognozy"

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam mieszane uczucia, jeśli ktoś wypowiada się o trendzie w oparciu o trzymiesięczny wykres. To zdecydowanie zbyt krótki okres czasu. Nie bez powodu przy Spółkach Ciekawych Technicznie patrzę na wykresy w skali dwóch lat.
  Podobnie nie bardzo widzę determinowanie trendu wskaźnikami, których użył autor. Gdyby to jeszcze zrobił w kresce tygodniowej, wtedy wskaźniki by pokazały coś zupełnie innego.

  A co do obecnej sytuacji to autor podzielił moje zdanie odnośnie trójkąta zwyżkującego. Amplituda ruchów się zmniejsza, a do tego zbliżamy się do apexu. Oczekuję więc jakiegoś zdecydowanego ruchu, a w połączeniu z trendem wzrostowym (który w szerszej perspektywie jest dobrze widoczny) oraz sposobem pokonywania poprzednich oporów, spodziewam się ruchu w górę.

  A że posiadam akcje, w pełni odczuję rezultaty tej analizy, nawet jeśli nie stanie się nic lub rynek spadnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z racji, że często używam DMI (o którym autor pisze) może się wypowiem. Wskażnik ten najlepiej działa w kresce dziennej (dlatego pewnie dobrał tylko ostatnie 3 miesiące by jako tako świeczki widzieć). Obecnie jego wskazanie u mnie to 8 czyli beztrendzie. Często właśnie przedłużająca się konsolidacja i bardzo niski poziom oscylatora zwiastuje silny ruch. Jednym słowem spółka do obserwacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może trochę nie na temat, lecz sytuacja nagli. Czy mógłbys się wypowiedzieć od strony technicznej o Agrotonie. Wiadomo że jest w trendzie spadkowym, ale ostatni wzrost może zapowiadać zmianę, tym bardziej, że fundamenty mocno za tym przemawiają. Własnie fundamenty wywołały moje zainteresownie tą spółką.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agroton znajduje się od 10 miesięcy w trendzie bocznym. Ostatnie dwie sesje byly szczególnie istotne, ale nie wiem, czym spowodowane, więc myślę, że do prawidłowej analizy trzeba rzucić okiem w fundamenty.

   Od strony technicznej raczej za wcześnie jest mówić o początku trendu wzrostowego.

   Usuń