czwartek, 12 stycznia 2012

Wróciłem z zakupów

5 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze i ciekawie omówiony setup. Przydałoby się więcej tego typu analiz konkretnych spółek. Nic nie zastąpi stosowania wcześniej omówionych technik w praktyce i sprawdzenia ich skuteczności w ten sposób. Można by też zachęcać czytelników do podsyłania własnych propozycji spółek i wybierać najciekawsze pod względem technicznym, a następnie publikować na blogu z omówieniem. Coś w rodzaju: "Spółka tygodnia".
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju wymiany wiedzy w zakresie inwestowania, o ile nie staje się to dysfunkcjonalne, czyli jeśli cudze opinie nie zmieniają naszego spojrzenia na rynek w takim stopniu, że tracimy własne zdanie i stajemy się zakładnikami cudzego.

   Co do omawiania propozycji zgłaszanych przez czytelników, toczę tego typu dyskusje praktycznie cały czas, z tym że "nieoficjalnie". Ale jeśli ktoś uważa, że ma wykres wart podzielenia się nim ze światem, niech kupi akcje, prześle mi maila, a ja go nagłośnię w taki sposób, że akcje pójdą w górę o 30% :)

   Usuń
 2. Gratuluję wyczucia wejścia w rynek. Moment idealny.
  Wygląda na to że korekta w długoterminowym trendzie wzrostowym jest zakończona i czeka nas powrót na północ
  Teraz opory na ok 5,19; 5;40, historyczne szczyty, a później... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ladna analiza i zyskowna pozycja gratulacje. Ja mam jeszcze pytanie o sl . Jak go ustawiasz w tym wypadku bylo to 4,2.Ale jak ustawiasz zlecenie pod ten SL Czy SL aktywacja 4,2 i sprzedaz po 4,2 Czy aktywacja 4,2 i sprzedaz PKC ? Jak w takim wypadku dobrze zabezpieczyc sie przed dynamiczna zmiana cen.I dosc plytkim rynkiem
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprzedaję zleceniami stop limit, czyli ostatecznie wyrzucam PKC. W efekcie ważna jest płynność spółki, żeby poślizg nie był duży. W przypadku Synthosu płynność mnie zadowala, więc nie jest to problem.

   Dynamiczna zmiana cen, rozumiana jako luka spadkowa na otwarcie, jest faktycznie wyzwaniem, ale z drugiej strony lepiej mieć aktywujące się PKC niż aktywujące się zlecenie z limitem, które nie zrealizuje się wcale i zostanę z papierem. Luka na otwarcie jest jednym z ryzyk, przed którymi się nie zabezpieczam i biorę na klatę :)

   Usuń