poniedziałek, 26 grudnia 2011

Kilka propozycji inwestycyjnych na najbliższe dni

10 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że zamiast Lotosu lepiej wybrać Orlen, gdyż w ostatnim kwartale zachowywał się lepiej i jest mniej zadłużony. Pana nagranie jest bardzo interesujące - dziękuję i czekam na kolejne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Owszem, tyle że PKN nie jest na technicznym wsparciu. Można by go było kupić pod swingowe wyczerpanie, ale tam trend jest ewidentnie spadkowy, wiec byłaby to walka z trendem.

  Nagranie miało krótko pokazać, w jaki sposób, kierując się analizą techniczną, wyszukuję spółki do kupna.

  Być może za jakiś czas nagram kolejne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli idę sobie przez dżungle i zrywam dojrzewające owoce , a najwięcej czasu zajmuje mi podziwianie tego Edenu i z przykrością stwierdzam że tego czasu mam za mało. :) kapral.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny blog! Genialny w swojej prostocie. Nie ma wskaznikow, srednich kroczacych i innych komplikujacych 'gieldowe zycie' pierdol :) Suche kreski, szukanie trendu... i tylko tyle :) Albo az tyle. Od kilku dni czytam starsze posty i zaluje, ze tak pozno tu trafilem. Pozdrawiam! Od dzisiaj wierny czytelnik :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki, staram się jak mogę, i jak czas pozwala :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak wig20 poleci w dół, a poleci, to i te wybrane przez pana spółki polecą. Ja narazie poczekam na czytelny sygnał kupna na wigu20 dobiero kupię cuś. PZ Cormay i City z tak wysokimi wskaźnikami bym odradzał, w nieskończoność rosnąć nie mogą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wig20 obrazuje tylko część rynku, tę największą. Poza tym, na wzrost indeksu składają się poszczególne spółki, więc siłą rzeczy coś musi wzrosnąć wcześniej niż indeks.

  A co do wskaźników to oparłem się na analizie technicznej. Wskaźniki mnie mniej interesują. Synthos chyba kiedyś tak rósł, że wskaźniki za nim nie nadążały. Warto by było tez pod tym kątem Amicę sprawdzić, bo kiedyś mocno szła w górę.

  Nie wierzę, żeby fundamenty nadążały za takimi rajdami. Dlatego też się na nich nie opieram.

  OdpowiedzUsuń
 8. @ 8.26 , Liczy się czas. kapral

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluje Radosławie.Interesujacy blog.
  A ze swej strony dodam ,ze dobry technik reaguje na ruchy na wykresie a nie przewiduje . Wszelkie czynniki, które mają wpływ na cenę są już w niej uwzględnione.Pozdro .Marek

  OdpowiedzUsuń
 10. Reagowanie opiera się na antycypowaniu konkretnych zachowań rynku następujących w przeszłości po wystąpieniu takiej czy innej formacji cenowej.

  Analiza techniczna opiera się na powtarzalności pewnych scenariuszy. Jeśli nie wiemy, co może/powinno wystąpić, nie możemy zareagować.

  A reagowanie bez żadnego planu mija się z celem.

  OdpowiedzUsuń