niedziela, 6 listopada 2011

O złocie inaczej, ale praktyczniej

Rozwijając jeden z poprzednich wpisów na temat złota, postanowiłem przedstawić go w formie nagrania, co z pewnością jest ważne przy tej ilości wykresów :)

5 komentarzy:

 1. Świetne wideo. Pisałem kiedyś o wielu z tych rzeczy, ale w sposób pobieżny, Ty zrobiłeś to o wiele bardziej profesjonalnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrą robote robisz, dziękuje i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Blofi, Anonimowy


  Dzięki serdeczne za dobre słowo, cieszę się, że moja aktywność przypada Wam do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie: widzę, że używasz Amibrokera, chciałem zapytać jak ustawić w nim wykres korelacji, tak żeby w jednym oknie było kilka wykresów i tak, żeby na dole było widać jeden wykres a u góry drugi inny - np. BRE i WIGbanki

  OdpowiedzUsuń
 5. @Anonimowy

  Łączone wykresy (kilka na jednym ekranie) tworzę poprzez napisanie nowych wskaźników. Piszę wskaźnik i wrzucam go na ekran, dzięki czemu wskakuje mi kilka na raz.

  Co do samych formuł, opieram się głównie na funkcjach "Plot" oraz "Plotforeign", którymi zasysa się i rysuje wykresy dla wykresów innych spółek.

  Do korelacji, najpier funkcją "Foreign" pobieram wartości close dla porównywanych aktywów, a następnie funkcją "Correlation" robię korelację. Całość piszę jako nowy wskaźnik, dorzucam funkcję "Plot" i dodaję jako nowy wskaźnik na wykresie.

  Jeśli coś nie jest jasne, napisz mi maila to zgadamy się na skype i pokażę Ci wszystko live.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń