wtorek, 29 listopada 2011

Czas to pieniądz cz.1

Krótkie nagranie na temat okazji inwestycyjnych i możliwości uciekających naszej uwadze przez brak możliwości obserwacji notowań w ciągu dnia.

Przy okazji chciałbym poinformować, że moje filmy na YouTube zyskały już 10 000 odsłon, co może nie jest rekordem świata, ale z pewnością wartą odnotowania cezurą. 

To dzięki Wam! :)

5 komentarzy:

 1. Dobre nagranie. Zgadzam się, że H4 to najciekawsza skala, na niej nie ma "szumu inwestycyjnego" czyli takich pozornych zmian trendów i nie kusi do nieprzemyślanych decyzji.

  Co do skali dziennej... tu już trzeba mieć dobry zapas depozytu, bo przy tych lewarach to są setki i tysiące złotych zmian.

  Pozdrówki

  OdpowiedzUsuń
 2. Topola, ale przecież jest rozwiązanie - ustaw sobie automata, który wykorzystuje wybicia z formacji (np. klina, trójkąta itp.) zamykając pozycję na wsparciach i oporach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Daniel

  Po pierwsze, napisanie takiego automatu to nie jest prosta sprawa, a po drugie, analiza formacji jest mocno subiektywna, więc wymaga samodzielnej obserwacji.

  Trochę o tym wspomnę w którymś z najbliższych wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Napisanie takiego autoamtu kosztuje około 100 zł, mam znajomego który właśnie tak gra - wykorzystuje głównie wsparcia i opory, po wybiciu z jakiejś formacji,
  w drugiej strategii automat wchodzi dopiero jak powstanie jakaś formacja świecowa na jakimś zniesieniu - wchodzi rzadko ale jak wejdzie to na dosyć wysokich lotach - mówi, że ta strategia ma ok 80% trafności...

  OdpowiedzUsuń
 5. Automat na układu 2-3 świec to już znacznie prostsza sprawa, tyle że jestem w stanie napisać to pod AFL, ale już nie na metatradera. A z drugiej strony, jeśli nie jesteś w stanie w dowolnej chwili sam wprowadzać poprawek do programu, ciężko jest dostosowywać i testować swój pomysł.

  Niemniej układy świecowe w kluczowych momentach mogą być ciekawą propozycją, ale jak wszystko, muszą zostać dobrze przetestowane.

  OdpowiedzUsuń