sobota, 1 października 2011

Let's get back to business

Nadmiar gotówki sprawia, że okazji inwestycyjnych szuka się z podwójnym zapałem. Myślę, że znalazłem coś dla siebie.

Przepraszam za pogłos tła (nie wiem, skąd się pojawił) oraz za nieco przypadkowe wypowiedzi. Zawsze nagrywam live i nie przepadam za robieniem kilku powtórek, żeby wszystko idealnie wyszło. Mam nadzieję, że nagranie nie straciło przez to wartości merytorycznej.

Zachęcam do oglądania w HD.

5 komentarzy:

 1. Oczywiście kopnąłem się z tą 25% korektą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Analiza techniczna zlota: po wytrysku pozostaje w stanie zwiotczenia, wszelkie proby erekcji nadaremne - przynajmniej na razie.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja nie rozumiem tajemniczego stwierdzenia "nadmiar gotówki" IMHO gotówki nigdy za wiele :)
  pozdro

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście, że nigdy za wiele, ale miałem tu na myśli procentowy podział portfela na posiadane aktywa i na gotówkę.

  Z drugiej strony, nie chcę też, żeby powstało wrażenie, że mam straszne parcie na zakupy. Nie mam pilnej potrzeby 100% zaangażowania w różne instrumenty, po prostu gdy mam więcej gotówki, intensywniej szukam różnych okazji inwestycyjnych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa analiza. Też ostatnio zaczynam się przygladać złotu. Szczególnie, że powoli pojawiają się ciche głosy że operacja Twist fedu może mieć podobny skutek jak QE2 (ciekawy artykół - http://online.wsj.com/article/SB10001424052970203405504576601313434984974.html?mod=WSJEUROPE_hpp_LEFTTopWhatNews) . Jak by nie patrzeć na operację TWIST - wymusi ona duuży ruch kapitału z rynku obliacji na inne rynki ... na rynek złota pewnie kapitał też trafii. Ciekawie gdzie jeszcze ? Trzeba tylko poczekać aż sytuacja się uspokoi i inwestorzy dostrzegą , że obligacje dają 2% zysku przy inflacji w USA 3.5 %.

  OdpowiedzUsuń