piątek, 17 września 2010

BPH - czyżby nadchodziła zmiana trendu?

Spółkę BPH mam na oku już od jakiegoś miesiąca. Zainteresowało mnie w niej to, że w pewnym momencie stworzyła swing low wyższe od poprzedniego. Nie muszę chyba przypominać, że jest to jeden z elementów składowych zmiany trendu spadkowego na wzrostowy. Póki co sprawa jest jeszcze otwarta, ale chciałem zwrócić Waszą uwagę na tę spółkę, gdyż im wcześniej zauważymy odwrócenie trendu tym więcej jesteśmy w stanie z tego wyjąć. O tym wpisie przesądził wynik dzisiejszej sesji. Ale po kolei...

BPH - świeca tygodniowa
Jak widzicie na powyższym wykresie, BPH od początku roku notuje spadki. Linia trendu, która jest właśnie przebijana, ilustruje tę tendencję. Z kolei ostatnie tygodnie nie pogłębiły spadków, a jednocześnie zrobiły kilka HL, co może być sygnałem niedalekiego przełamania. Przypatrzmy się z bliska:

BPH - świeca dzienna
Na spółce ewidentnie zaczynają dziać się ciekawe rzeczy. Może nie tak ciekawe, jak na spekulacyjnych hitach, ale z pewnością szereg wyższych wierzchołków oraz przebicie pomniejszego oporu mogą dawać do myślenia. 

Setup wejścia niestety każdy musi opracować sobie sam. Można czekać na korektę, a można też ładować się w poniedziałek na otwarciu w obawie, że korekta nie nastąpi i w nadziei, że ruch będzie co najmniej tak dynamiczny, jak ten sprzed trzech miesięcy. Warto poobserwować.

1 komentarz: