poniedziałek, 5 lipca 2010

Fibo-kreski znów zagrały

Po ostatnich słusznych uwagach, że nie ma co bawić się kreskami na historycznych wykresach, postanowiłem narysować kilka potencjalnych poziomów, gdzie ewentualnie mogłoby się wydarzyć coś ciekawego. I co? I zagrało :)

Powyżej widzicie wykres kontraktu FW20 wraz z naniesionym zniesieniem 50%, które zatrzymało ceny poprzednim razem. Postanowiłem dorysować do niego jeszcze kreskę na poziomie 61,8%, gdyż wypadła ona w okolicach oporu na poprzednim dołku. Zatem z tego zniesienia wychodzi mi pojedynczy opór na poziomie 2317.

Myślę, że na tym wykresie widać wszystko jak na dłoni, ale muszę szczerze przyznać, że faktycznie miałem narysowaną kreskę na poziomie 2312. Po pierwsze dlatego, że wypada tam zniesienie 38,2%, po drugie, że jest idealnie na wsparciu, które mogło stać się ( i stało się) oporem, a po trzecie dlatego, że znajdowało się stosunkowo blisko (5 pkt) od poprzedniej kreski. A po czwarte dlatego:

Myślę, że ekspansja 113% jest dla wszystkich czytelna.

Tak więc mamy kreski:

- 2317 (pojedyncza)
- 2312 (potrójna)

Jak widzimy sprawdził się scenariusz 2312, gdzie mieliśmy okrągłe zniesienie Fibo, analizę ekspansji i klasyczny opór techniczny. Czas pokaże, czy okaże się to oporem zdolnym powstrzymać rynek, który powróci do trendu spadkowego, czy też ceny poszybują wyżej.

Jeśli chodzi o mnie to mam cichą satysfakcję, że moja analiza okazała się trafna i biegnę kreślić dalej :)

3 komentarze:

 1. na pewno jest to "mocny" opor, zobaczymy jak sprawy potocza sie jutro, ja jestem poki co optymista:) (przynajmniej w krotkim okresie) patrzac na rynek z troche szerszej perspektywy to nalezy sie nam odreagowanie po ostatnich spadkach a patrzac na fale Eliota wychodzi nam, ze to odreagowanie powinno juz byc, przebicie tego oporu powinno potwierdzic ruch w gore a co za tym zajecie dlugich pozycji (oczywiscie w krotkim terminie)
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.bankfotek.pl/view/687238

  jeszcze jedna kreska potwierdzająca opór na 2312 :)

  pozdrawiam
  manygridi

  OdpowiedzUsuń
 3. połamało opory jak małe patyczki:) - teraz to sa już wsparcia:). wg mnie same fibo srednio sie sprawdzaja, trzeba jeszcze dorzucic Eliota

  OdpowiedzUsuń