poniedziałek, 7 czerwca 2010

78 pipsów w 40 minut

Tym razem szybka wrzutka z transakcji, która przydarzyła mi się niecałą godzinę temu na forexowym demku. Życzę wszystkim, żeby takie sytuacje trafiały się jak najczęściej :)


2 komentarze:

 1. Co do kasowania zysków na 1.0520 to oczywiście nie zlecenie obronne, ale take profit :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie odnośnie tego co pokazałeś na tym wykresie, oraz tego o czym wcześniej pisałeś. Ja zauważyłem tutaj 3BB, co najmniej 3 razy.
  Rzekome trzy punkty to:
  1. 7 Jun 12:25 pierwsza świeca, potem dwie kolejne potwierdzające ruch, jedna nazwałbym świeca wyrównawcza i po niej wystrzał do góry. Niestety potem trend wszedł w fazę boczą prawdopodobnie nie zarobilibyśmy na tej tranzycji bo zadziałał by stop.

  2. 7 Jun 15:05 - czwarta świeca, ze sporym cieniem, ale po wejściu mamy ładny wystrzał w górę

  3. 7 Jun 15:25 - seria czerwonych świec, ale nawet gdybyśmy od 3 od spodu ustawili zlecenie kupna, to załapalibyśmy się na spory wzrost.

  Takie pytanie mi się nasuwa chociaż też jakby odpowiedz mam w głowie. Wiem, że piszę o twoich historycznych już postach, ale kilka postów wcześniej pokazałeś wykorzystanie 2BB na kontrakcie terminowym na PKO. Dlaczego o tym wspominam, ponieważ w obu przypadkach grałeś na dalsze osłabianie, chociaż zastosowałeś inne metody wejścia.

  Nasuwa mi się więc pytanie w trendzie spadkowym lepiej grać dalej na spadki? W sensie, że można na nich więcej zarobić. Niż grając tylko na takie korekty?

  OdpowiedzUsuń