poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Humanista testuje #2 - AmiBroker

Dzisiaj mam dla Was kolejne nagranie z cyklu Humanista testuje. Poprzednim razem przyglądałem się PowerTraderowi, z którego korzystam na co dzień, a teraz nadszedł czas na AmiBrokera, który jest najlepszym programem do analizy technicznej, z którego korzystałem. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się początkującym, ale dopiero zaawansowanym użytkownikom może zaproponować wiatr w żagle.

Zapraszam do obejrzenia nagrania:


Do głównych zalet AmiBrokera należą:
 • szeroki wachlarz narzędzi do analizy technicznej,
 • możliwość importowania dowolnych danych (waluty, surowce, fundusze, akcje, kontrakty),
 • możliwość pisania własnych wskaźników i eksploracji,
 • możliwość tworzenia systemów inwestycyjnych i ich testowania,
 • zaawansowane raporty podsumowujące wyniki systemu,
Do wad programu należą:
 • odpłatność (ale adekwatna do otrzymywanej w zamian jakości)
 • konieczność dostarczenia notowań (jeśli mamy program z domu maklerskiego, ten problem najczęściej odpada).
A jakie są Wasze wrażenia z pracy z AmiBrokerem? Korzystacie z pełni jego funkcji, czy tylko do rysowania kresek?

12 komentarzy:

 1. dla osób co chcą się nauczyć amibrokera jest starsza wersja amibrokera 5.3 która jest dostępna nielegalnie w google z crackiem.

  dane do amibrokera trzeba importować z aplikacji DopisywaczBossaEOD v3.0 BETA
  http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=859&news_id=1646

  dodam że mam oryginalny amibroker za którego płace 45 pln miesięcznie korzystam z danych intraday. Jak ktoś chce liznąć amibroker to po pierwsze należy obejrzeć cykl tworzenie systemu inwestycyjnego na blogu humanisty i go zrozumieć. najlepszy tutorial z amibrokrera jaki znalazłem podaje pod linkiem
  http://www.asxmarketwatch.com/2012/06/lets-learn-amibroker-how-to-make-a-watchlist/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za propozycję, w końcu udało mi się zassać bazę ;-)

   Usuń
 2. Do rysowanie kresek to on się stricte nie nadaje. Jego niewątpliwą zaleta jest język AFL oraz związany z tym rozbudowany moduł testowania lub analizowana bieżącego zachowania rynku w zależności od zadanych wartości.
  Natomiast do chociażby analizowana SCT, to raczej jest zbyt rozbudowany, chyba że potrafiło by się kryteria wyszukiwania spółek zaprogramować, wtedy jednym buttonem dostałbyś wyniki szukanych spółek. Mnie osobiście program się podoba. Jednak wiem, że wielu jego funkcjonalności nie wykorzystam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program jest bardzo dobry pod tym względem, że jeśli ma się aktualną bazę wszystkich spółek, można robić różnego rodzaju filtry i eksploracje. Ustawiasz kryteria i na bieżąco masz zestawienie spółek, które spełniają warunki np. trendu wzrostowego.

   Usuń
 3. dane są aktualizowane w każdy dzień sesyjny po godz 18.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam wtyczkę do Amibrokera o nazwie AmiDownloader, która pozwala w szybki sposób pobrać dane spółek notowanych na GPW.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy dostęp do Amibrokera poprzez rachunek maklerski w BZWBK jest w ramach jakiegoś konkretnego pakietu tj. np. w bossa, czy ten dostęp dokupuje się go oddzielnie w razie potrzeby? Innymi słowy jeśli ktoś chciałby sobie potestować to oprogramowanie przez np. 2 - 3 miesiące, to czy mógłby sobie wykupić na niego abonament na ten właśnie okres czy też jest to przyporządkowane pod jakiś konkretny pakiet w BM BZWBK i trzeba płacić za Ami przez cały czas prowadzenia konta maklerskiego w ramach tego pakietu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co pamiętam, jest to wykupywane jako dodatkowa usługa w miesięcznych ramach. Jeśli chcesz, składasz dyspozycję i korzystasz, a jak chcesz zrezygnować, składasz przeciwną dyspozycję i nie ponosisz opłat.

   Usuń
 6. Nowy DopisywaczBossaEOD już jest dostępny. Ponadto polecam nowy program GPW Stock Manager, za pomocą którego stworzysz w AmiBrokerze bazę akcji, podział na indeksy, sektory itd.
  Strona programów www.amizone.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd można go pobrać? Bo wczoraj sprawdzałem starego dopisywacza co ciągle nie pobiera prawidłowo notowań.

   Usuń
  2. Nowy Dopisywacz nie jest już bezpłatny. W razie pytań proszę kontaktować się na amizonekontakt@gmail.com
   Moja strona www.amizone.pl

   Usuń