niedziela, 26 maja 2013

Konkurs SCT - Ranking VI

W tym tygodniu znów sypnęło dobrymi wiadomościami w rankingu konkursowym:
Pierwsza dobra wieść jest taka, że podczas gdy indeks WIG wzrósł tylko o 0,14%, średnia wartość portfela podskoczyła o 2,26%, a mediana o 2,34%. Kolejny tydzień uciekamy w górę i wygląda to coraz lepiej.

Drugą sprawą jest fakt, że wszyscy z uczestników znaleźli się już powyżej poziomu 100 000 zł, czyli pułapu z którego startowaliśmy. A przypomnijmy, że był czas, kiedy najsłabszy uczestnik miał poniżej 94 tys. w portfelu. Tak więc wszyscy są zarobieni, a co więcej, 18 z 19 graczy pobiło benchmark. Ale na takie podsumowania przyjdzie czas za tydzień.

Z kolejnych istotnych kwestii wart podkreślenia jest fakt, że pewne rzeczy już ustalają się na poważnie. Skład pierwszej piątki się nie zmienił, a co więcej, trzech uczestników pozostało na swoich pozycjach. Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, raczej ktoś z tej grupy zostanie zwycięzcą naszego konkursu.

Z wiadomości technicznych powiem, że przybyła nam dywidenda z Zametu po 0,32 zł na akcję i ze spółki Wawel po 14,00 zł na akcję, które to kwoty dopisałem jako gotówkę do portfeli.

Czekamy na ostatni tydzień zmagań, a tymczasem tabela do podejrzenia tutaj.

7 komentarzy:

 1. Świetna wiadomość odnośnie WIG :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem wykresy nie są jednoznaczne :|

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam już szansy na wygraną, a tak chciałem dostać tę książkę :(

  Pozdrawiam zwycięzcę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest szansa, że dostaniesz ją w księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z księgarni, to nie to samo, co od mojego nauczyciela Humanisty.

  Czekam na ranking finałowy! Nie będę sam obliczał kto wygrał, tylko poczekam na pełną dozę informacji w postaci tabeli :)

  Jeszcze raz pozdrawiam zwycięzcę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczekajmy jeszcze z podsumowaniami, może coś się przesunie istotnie przez jutro. W każdym razie cieszy bardzo dobre zachowanie portfeli względem indeksu benchmarkowego.

   Usuń
  2. To świadczy o tym, że nie byle kto czyta Twojego bloga. Sam na filmie powiedziałeś, że video giełdowe cieszy się mniejszą popularnością niż "jem zupę", ale chodzi o jakość widowni/czytających, a nie o ich ilość.

   Usuń