niedziela, 19 maja 2013

Konkurs SCT - Ranking V

I tym razem tydzień zakończył się wzrostami, kolejny raz z rzędu średnia wartość portfela wzrosła silniej niż rynek, ale już mediana zachowała się nieco słabiej. Oto tabela:
Jak widzicie, WIG wzrósł o 2,64%, podczas gdy średnia portfeli zwiększyła się o 3,02%, a mediana o 1,42%.

Ta różnica między średnią a medianą wynika z faktu, że trzy z portfeli silnie wzrosły (i to te z czołówki), podczas gdy trzy portfele ze środka stawki znacząco spadły. 

Wzrosty spowodowane były najczęściej spółkami, które już dotychczas wykazywały się dobrą dyspozycją, jak Teliani Valley (+60%), Elzab (+58%), czy Grupa Azoty/Azoty Tarnów (+32%). Potwierdza się tutaj prawda, że wystarczy jeden trafny wybór, który jest w stanie pociągnąć w górę cały portfel. Z kolei spadki to głównie Zamet (-17%) i Farmacol (-10%).

Pomimo tych drobnych zawirowań passa cały czas jest dobra. Po 5 tygodniach już 4 portfele zyskały na wartości o więcej niż 10%, a zaledwie jeden uczestnik ma mniejszy stan posiadania niż na początku konkursu. 

Z dywidend pojawiła się tylko w BRE, który wypłaca 10 zł na posiadaną akcję. 

Zostały dwa ostatnie tygodnie, robi się interesująco :)

Tabela tutaj.

4 komentarze:

 1. Dobrą robotę robisz pokazując, że trzeba kupować zdrowe spółki w stabilnych trendach. Można by tylko bardziej dywersyfikować portfele, większość jest ok, ale wybór marcueusa to wariactwo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie w następnej edycji trochę zmodyfikujemy zasady. Na razie idzie to bardzo ładnie :)

   Usuń
 2. Stabilność to doskonała cecha giełdy, jednak coraz mnie spółek jest właśnie stabilnych. Coraz trudniej jest znaleźć takie spółki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spółki mogą być mniej stabilne, ważne żeby portfel był stabilny :)

   Usuń