środa, 6 lutego 2013

Spółki ciekawe technicznie - suplement

Jako że ostatnim razem nie do końca zagrała strona techniczna nagrania, czuję się w obowiązku uzupełnić swoje spojrzenie na spółki wymienione w nagraniu. Wspomnę jedynie o tych, których komentarz się nie zachował.

Bank Handlowy

Spółka dobrana pod kątem wyczerpania swingowego na indeksie, ale jednocześnie zachowująca się w ostatnim czasie silniej niż indeks. Można założyć, że to lepsze zachowanie się utrzyma, a ruch wzrostowy który może nastąpić na Wigu20 jeszcze podbije notowania spółki.

Integer.pl

Spółka w długoterminowym trendzie wzrostowym. Póki co znajdująca się wysoko, ale nie przekreśla to szans na kontynuację trendu.

JW Construction

Spółka w podobnej sytuacji do GTC. Widać pierwsze techniczne symptomy odwrócenia trendu, a zainwestowanie w nią jest zakładem o kondycję całego sektora.

Krezus

Długoterminowy trend wzrostowy. Na razie brak przesłanek do jego odwrócenia.

LPP

Nowe maksima cenowe zostały niedawno pobite. Wszystko wygląda dobrze, ale trzeba uważać, gdy pojawią się oznaki przegrzania.


Millennium


Spółka dobierana w oparciu o sytuację na Wigu20 oraz występujące na niej wsparcie techniczne. Okazja do ustawienia ciasnego stop lossa.

Puławy

Korekta wydaje się zwalniać swoje tempo i jednocześnie zatrzymuje się na wsparciu technicznym. W dniu dzisiejszym możemy ostrożnie mówić o powrocie do wzrostów.

Relpol

Trend wzrostowy, aktualnie niewielka korekta mogąca stanowić okazję do zakupów.

Resbud

Zagranie pod formację spodka. Aktualnie cena mocno się wybiła w górę, ale to może być dopiero początek ruchu wzrostowego. Ładne wsparcia do ustawienia stop lossa pod nimi.

Sfinks

Przykład spółki w bardzo słabej kondycji, w której formacja zatrzymania spadków sugeruje przyszłe wzrosty. Trudno powiedzieć, na ile trwała jest ta zmiana trendu.

Unicredit

Trochę zapomniana spółka, która od jakiegoś czasu ładnie pnie się w górę. Pozostaje ustawić stop lossa i podłączyć się do ruchu.

Zamet

Spółka zachowująca się bardzo dobrze od chwili debiutu na giełdzie. Obecnie blisko swoich maksimów, co daje szansę na kontynuację tego ruchu.


Zetkama


Po przegrzaniu spółka miała silną korektę. Aktualnie podniosła ona swoje maksima i powróciła do trendu wzrostowego. Jest to przykład sytuacji, w której gwałtowna przecena była tylko odreagowaniem. Dodatkowo wzmacnia to byczą wymowę wykresu.

1 komentarz:

  1. Widzę, że sporo spółek pokrywa się z moimi zakupami do blogowego portfela ;)

    Trzymam kciuki za spółki ciekawe technicznie ;P

    OdpowiedzUsuń