sobota, 1 września 2012

Spółki ciekawe technicznie - wrzesień 2012

Rozpoczyna się kolejny miesiąc, kończy się okres wakacyjny, więc czas po praz kolejny przyjrzeć się rynkowi w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych. Przypominam o rzuceniu okiem do kryteriów, w oparciu o które dobieram spółki do zestawienia.

Ogólny obraz rynku

Mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją. Po silnych wzrostach nastąpiła korekta, która w wypadku WIG20 zniosła ok 50% fali wzrostowej. Ponadto oscylator stochastyczny dla tego indeksu znajduje się już poniżej poziomu 20 i w piątek, dzięki wzrostowej sesji, nastąpiło przecięcie obu jego linii. Może to oznaczać dobry sygnał do akumulowania akcji w oczekiwaniu na zakończenie korekty i nową falę wzrostową. Tym bardziej warto jest rozejrzeć się po rynku w poszukiwaniu perełek, których jak zwykle kilka znaleźć się udało.

Apator
Spółka od roku w trendzie wzrostowym, który układa się jak po sznurku. Pozostaje jedynie trzymać stopa na miejscu i liczyć, że nic się w tej materii nie zmieni. Akcji nie posiadam.

Emcinsmed
Spółka pojawia się już po raz kolejny w zestawieniu. Wydaje się, że formacja oRGR się powiodła i obecnie cena akcji zmieniła trend na wzrostowy. W końcu najfajniejsze trendy to te, które łapie się na samym dole. Odstrasza jedynie mała płynność na walorze. Akcji nie posiadam.

Handlowy
Handlowy zachowuje się bardzo podobnie do głównych indeksów, ale po pierwsze jest od nich silniejszy, a po drugie płaci dywidendę. Dlatego też, w oparciu o obecny układ swingów na indeksach, można pokusić się o zakup akcji w korekcie z nadzieją, że szybko się ona zakończy, pozwalając nam na partycypację w kolejnym swingu wzrostowym. Akcji nie posiadam.

Neuca
Spółka od roku w trendzie wzrostowym, znacie to. Akcji nie posiadam.

Krezus
 
Powrót z dalekiej podróży, bo już w pewnym momencie spisałem Krezusa na straty. Obecnie wróciliśmy na całkiem ciekawe poziomy, lecz niestety rynek jest w ostatnim okresie wysoko, więc nie może być mowy o tanim kupnie. Z drugiej strony spółka nie raz pokazywała, że potrafi jednym ruchem zrobić kilkadziesiąt procent, czasem zaliczając niewielki przystanek. Z pewnością zalecam ustawienie ciasnego stop lossa. Akcji nie posiadam.

Integerpl
Zagranie zerojedynkowe pod utrzymanie wsparcia na poziomie 130 zł. Ostatnia sesja co prawda źle wygląda, ale szanując dotychczasowy trend, trzeba dać jej szansę. Osobiście uzależniłbym kupno od ruchu w górę. Ponadto spadek o kolejne 2-3% w mojej ocenie neguje całą formację. Akcji nie posiadam. 

Puławy
Cena już jest wysoko, ale można się skusić na zagranie pod kontynuację dotychczasowego trendu. Przy kupnie teraz trzeba by było zostawić trochę więcej miejsca na ruch korekcyjny. Akcji nie posiadam.

Sanok
Roczny trend wzrostowy zdaje się hamować, uformowała się ładna "czapeczka". Jeśli wierzycie, że Sanok pójdzie jeszcze w górę, można zaryzykować, ale trzeba mieć na uwadze możliwe spadki. Akcji nie posiadam. 

Skotan
Skotan funduje nam formację trójkąta w trendzie wzrostowym. Zakładamy więc, że wybicie nastąpi górą, a bliskość apexu sprawia, że można ustawić dość ciasnego stop lossa. Wygląda to całkiem fajnie, zwłaszcza jak się spojrzy na ostatni ruch wzrostowy między majem i lipcem. Akcji nie posiadam.

Zamet
Spółka po raz kolejny w zestawieniu, ale należy jej się za ten ruch w górę z ostatniego miesiąca. Zeszłomiesięczny wykres podejrzeć można TUTAJ. Obecnie nie jest już najtaniej, ale tendencja w dobrą stronę, więc jestem dobrej myśli. Akcji nie posiadam.

Zetkama
I na koniec coś pięknego. Od dwóch lat trend wzrostowy, który zaczyna się w lewym dolnym, a kończy w prawym górnym rogu wykresu. Komentarz jest chyba zbędny. W tym tygodniu zamierzam nabyć akcje tej spółki.

Podsumowanie

Przedstawione wykresy pokazują, że nawet w tych dziwnych czasach można znaleźć spółki w miarę stabilnie rosnące. Smuci jednak fakt, że przeglądając te kilkaset spółek, wyłoniłem zaledwie 16, które spełniały moje kryteria. Pokazuje to, że nawet jeśli indeks rośnie, nie wszystkie spółki robią to w sposób na tyle atrakcyjny, aby się nimi zainteresować. W każdym razie inwestorzy śpiący na gotówce mogą rzuć okiem na wykresy powyżej.

9 komentarzy:

 1. Witam, jestem studentem - humanistą - czy są jakieś dobre książki dla początkującego, z zakresu gry na giełdzie, które mógłbyś polecić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy, czego szukasz. Czy informacji, czym jest giełda, jak działa, etc., czy też na temat technik inwestycyjnych.

   W obu przypadkach na początek polecam książki darmowe (jest ich kilka) lub ebooki wydawane przez polskich autorów. Zazwyczaj są to proste pozycje, omawiające podstawy gry na giełdzie, proste narzędzia i koncepcje poszczególnych podejść.

   Jeśli wtedy jakiś kierunek wpadnie Ci w oko, można ruszać dalej z pogłębianiem wiedzy.

   Usuń
 2. dokładnie na poczatek wystarczą darmowe lektury a dopiero jak "zaskoczy" można zacząć wydawać kasę na ciekawsze pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze by było gdybyś po miesiącu napisał ile Twoje wybrane wcześniej spółki zarobiły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle, że te spółki rekomendowane są na dłuższą perspektywę niż miesiąc. Poza tym, kazdego miesiąca jest inny zestawi, więc trzeba by było robić oddzielne statystyki dla każdego portfela.

   Niemniej zobaczę, może coś się uda :)

   Usuń
 4. Najpierw zaopatrz się w jakieś książki w pdfie, albo spróbuj inwestować w złoto. Śledź aukcje monet , aktualne kursy i notowania i poćwicz trochę na symulatorze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny artykuł jak i cały blog.
  Ostatnio napotkałem w internecie na bardzo ciekawy sposób inwestowania może kogoś to zaciekawi
  http://www.finanse.openmlm.eu/pl/produkty/397/sygnal-opcji-binarnych-abonament/
  Ja osobiście w poprzednim tygodniu miałem +41,67% zysku
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozwijającym tematem jest teraz temat opcji binarnych w Polsce. Ja złożyłem depozyt w firmie Opteck, dostałem dużo pomocy w edukacji, uczę się analizy technicznej i mam nadzieję na zyski. Kto chce proszę poczytać http://www.forextrader.pl/portal/2013/04/opcje-binarne/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele rzeczy można dowiedzieć się z wykresu. Myślę, że wykres jest wielka analiza Opcje Binarne.

  OdpowiedzUsuń