wtorek, 5 lipca 2011

Prosty, acz ciekawy układ paraboliczny

2 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe - paraboliczne podejście :D

  1. Szkoda, że nie pokazałeś Kopexu na wykresie tygodniowym albo jeszcze lepiej miesięcznym. Tam jeszcze dobitniej widać słabość rynku na dnie tej paraboli i uruchomienie popytu.

  2. Jeśli chodzi o Twoją pozycję na EUR/USD to uważam, że jednak takie zajmowanie pozycji jest wysoko ryzykowne. Mówisz, że wstrzeliłeś się, ustawiłeś SL i jakbyś wyleciał z niego, to byś znowu zajął taką samą pozycję - a przynajmniej na nią polował.

  Ja jednak wiem, że takie granie na przełamanie trendu (tak odczytuję takie podejście paraboliczne) jest jednak ryzykowne - a na forexie - takie błędy kosztują tym bardziej. No i kilkukrotne strzelanie w ten szczyt paraboli może kosztować znaczną część kapitału.

  Tak czy owak, wpis ciekawy i podobnie ja działam :D
  Pozdro Topola

  OdpowiedzUsuń
 2. hej! Jest 2:54 ale musiałem to obejrzeć jak usłyszałem Twój głos ;] Musze przyznać, że bardzo fajnie się Ciebie słucha. Popieram Twoje podejście i kwestie paraboli. Płakali tutaj, że czekają nas spadki a tu od 28 na DAX SPNX rura do góry wcześniej uklepany dołek, nie potwierdzone spadki, które nie przebiły mocno lini z marca... paranoja. Cóż nie zagrałem, bo nie miałem jescze pieniędzy na rachunku no ale rynek jest dziś jutro i za 2 lata też pewnie będzie. Z niecierpliwością czekam na 2 część :)

  OdpowiedzUsuń