wtorek, 20 kwietnia 2010

Świecie w okolicach wsparcia

Nie dane mi było na dobre się przywitać, a tu już pojawia się pierwsza okazja inwestycyjna :)


Spółkę tę mam na liście obserwowanych już od dobrych dwóch tygodni. Moją uwagę zwróciła duża liczba czarnych świec oraz szereg sesji spadkowych. Obecnie cena akcji zbliża się do wsparcia wyznaczanego przez lutowe dołki. Myślę, że jest to okazja to krótkiej spekulacji na odbicie od wsparcia.Setup wejścia jest w tym wypadku bardzo prosty. Można zaczekać aż ceny spadną do wsparcia i zaczną się od niego odbijać lub też zaryzykować wcześniejsze wejście (większe ryzyko, że odbicia nie będzie) na rzecz większego zysku, jeśli wsparcie wytrzyma. Proponuję wchodzić już teraz po cenie 69 zł za akcję (o ile jutro rynek da taką sposobność). Zlecenie stop loss bym ustawił nieco poniżej wsparcia na wysokości 65,80 zł. Dzięki temu ryzyko, które ponosimy w tej transakcji wynosi jedynie 4,6%. Patrząc natomiast na potencjalne zyski, oceniam że rynek może dojść w okolice 82 zł, gdzie ustanowione zostały ostatnie maksima. Daje nam to bardzo korzystny stosunek potencjalnego zysku do ryzyka, który wynosi w tym przypadku ok 4:1. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę prowizje maklerskie oraz poślizgi przy wykonywaniu zleceń, ale i tak uważam to za dość atrakcyjną okazję. Oto obrazek:


Jeśli zajmiemy pozycję, prowadzimy ją następnie stopem kroczącym w kierunku północnym, o ile oczywiście rynek pozwoli :)

W kolejnych wpisach będę starał się przedstawić moje podejście(a) inwestycyjne, więc proszę o cierpliwość.

Przy okazji podkreślam, że wpisy prezentowane na moim blogu nie mają charakteru porad inwestycyjnych, a wyrażają jedynie moje osobiste przekonania i opinie. Wszelkie decyzje inwestycyjne każdy podejmuje na własną odpowiedzialność.

1 komentarz:

 1. zważywszy na to że ostatnie szczyty są nie wiele wyżej niż poprzednie (to trochę wygląda jak podwójny szczyt),
  oraz to że trend spadkowy wygląda na mocny (same czarne świece, bez żadnej korekty)

  wydaje się że profit target postawiłeś nieco zbyt optymistycznie ;)
  myślę że bardziej uczciwe (do wyliczenia R/R) było by założenie że możemy mieć na spółce odwrócenie trendu i związku z tym przyjęcie TP na poziomie zniesienia tej fali spadkowej np 62% czyli 76,6 PLN

  pozdrawiam,
  manygridi

  OdpowiedzUsuń