czwartek, 20 października 2016

Inwestowanie długoterminowe: GPW kontra świat

Panujące obecnie spadki na warszawskiej giełdzie, połączone z niedużą liczbą debiutów nowych spółek, skłaniają niektórych do stawiania tezy, że nie da się już u nas skutecznie inwestować i czas przenieść kapitał na rynki zagraniczne. We wtorkowym webinarze postaramy się znaleźć optymalne rozwiązanie dla osób poszukujących długoterminowych inwestycji.

Wielu inwestorów jest wręcz zrezygnowanych, patrząc na coraz to niższe poziomy notowane przez duże spółki, jak też na szorujący po dnie indeks Wig20. Łącząc to z kolejną rewolucją, która ma dotknąć spółki z udziałem Skarbu Państwa oraz małą liczbą giełdowych debiutów można odnieść wrażenie, że silna i prężna GPW to już przeszłość, a przyszłość rysuje się w bardzo ponurych barwach.

Problem ten mniej dotyczy inwestorów aktywnych, którzy koncentrują swoje działania na kontraktach terminowych na indeks Wig20. Tam zawsze znajdzie się okazja inwestycyjna, niezależnie od poziomów, na których indeks ten się znajduje. Podobnie wygląda sytuacja spekulantów, którzy preferują kupno przecenionych spółek w oczekiwaniu na solidne odbicie.

Co jednak mają zrobić inwestorzy długoterminowi, chcący kupować poszczególne walory na kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy? Czy można sądzić, że w dłuższym horyzoncie będzie to dobra inwestycja, czy należy jednak przyjąć, że sytuacja będzie się pogarszała?

W tym ostatnim wypadku rozwiązaniem może być otwarcie rachunku z dostępem do rynków zagranicznych, o czym niedawno pisałem. Działając na większych i bardziej ustabilizowanych parkietach minimalizujemy ryzyko polityczne, jak również ryzyko marginalizacji warszawskiej giełdy i odpływu kapitału. Najbliższy webinar zatytułowałem więc Inwestowanie długoterminowe: GPW kontra świat. Przedstawię w nim m.in.

  • obecną sytuacje na GPW (obroty + analiza techniczna)
  • sektory, które mogą nieść duży potencjał w najbliższych miesiącach
  • możliwości inwestowania na rynkach zagranicznych
  • sytuację na poszczególnych klasach aktywów
  • aspekty organizacyjne i praktyczne inwestowania za granicą
  • podejście dywidendowe na GPW i na świecie.

Webinar odbędzie się we wtorek, 25 października o godzinie 20.00. Jak zwykle, przewidziałem na niego 50 bezpłatnych wejściówek, które lubią znikać w ciągu godziny lub dwóch. Jeśli chcecie się zapisać i mieć możliwość uczestniczenia na żywo oraz otrzymania dostępu do nagrania po webinarze, rejestracja startuje dzisiaj o godzinie 20.00, jak zwykle w Bazie wiedzy Humanisty na giełdzie.

Nie spóźnijcie się i do usłyszenia we wtorek!

1 komentarz:

  1. eeeee tam możne na blogu pojawiłoby się kilka wpisów wnoszących wartość dodaną, treść.

    OdpowiedzUsuń