Obniżka w Saxo Bank - nawet 0,12% za handel na GPW i 1 dolar minimalnej prowizji na USA

czwartek, 10 września 2015

Porównanie portfeli inwestycyjnych online [do pobrania]

Wielu inwestorów szuka możliwości śledzenia swoich wyników inwestycyjnych, celem dalszego ich analizowania. O konieczności gromadzenia danych i ich istotności pisałem już kilka miesięcy temu. Poszukiwania idą najczęściej w dwóch kierunkach. Można stworzyć własny arkusz w excelu, dowolnie go konfigurując i uwzględniając wszystkie nasze preferencje, a można również oprzeć się na gotowych rozwiązaniach w postaci portfeli dostępnych online. Porównanie obu tych rozwiązań opisałem w kwietniu.

Dzisiaj przyszła kolej na porównanie portfeli dostępnych w Internecie. Co ciekawe, zestawienie to nie będzie mojego autorstwa. Przysłał mi je mailem czytelnik bloga, Michał Borowiecki, który sam wykonał pracę nie tylko w zakresie przejrzenia oferowanych opcji, ale również stworzył kryteria oceny poszczególnych portfeli.

Porównane zostały portfele dostępne na:
Michał wyodrębnił 13 kryteriów, którym nadał różne wagi, w zależności od tego, na ile sam ceni poszczególne funkcjonalności. Poniżej znajdziecie zrzut arkusza służącego do oceny dostępnych serwisów:


Z powyższego zestawienia wynika, że najlepsze parametry posiada portfel udostępniany przez myfund.pl. Ale to tylko preferencje Michała. Jeśli macie własne kryteria, możecie stworzyć swoje zestawienie. Arkusz można pobrać z tego miejsca (pobiera plik) i dowolnie zmienić wagi poszczególnych parametrów. Co więcej, w komentarzach do poszczególnych komórek znajdują się wartościowe informacje odnośnie podanych parametrów.

A jakie są Wasze doświadczenia? Korzystacie już ze wspomnianych portfeli? Czy jednak budujecie je od zera samodzielnie?

5 komentarzy:

 1. Odkryłem nie tak dawno myfund.pl i według mnie jest bezkonkurencyjny w tej materii :) Bardzo pomaga w śledzeniu wyników portfela.

  OdpowiedzUsuń
 2. Humanisto, ja mam własny arkusz kalkulacyjny i mi w nim dobrze się zapisuje, tak mogę zrobić wszystko, jak chcę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja korzystam z własnego excela. Ma wiele funkcji, które nie mają portfele na różnych stronach. Mogę go także dowolnie modyfikować/ulepszać. Wymaga jedynie więcej pracy ale coś za coś.

  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 4. Też korzystam z portfela myfund.pl i potwierdzam, że jest niezawodny. Wydaje mi się, że to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż własny plik w excelu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wiem, że to może mniej istotne, ale myfund jest tak nieprawdopodobnie brzydki...

  OdpowiedzUsuń