czwartek, 11 czerwca 2015

PasekBiznesowy - nowe narzędzie wspierające inwestorów

Zostałem niedawno poproszony o przyjrzenie się serwisowi PasekBiznesowy.pl i krótkie zrecenzowanie udostępnianego tam narzędzia, którym jest... pasek biznesowy.

Jest to bardzo prosta aplikacja, mogąca znacząco ułatwić niektórym inwestorom śledzenie wybranych przez siebie spółek, jak również trzymanie ręki na rynkowym pulsie. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, kiedy zajmujemy się bieżącą praca, ale chcemy jednocześnie podglądać to, co się dzieje na interesujących nas walorach.

Sama aplikacja instalowana jest na naszym komputerze jak każdy inny program. Jej działanie polega na pojawieniu się w dolnej części ekranu, powyżej paska systemowego, dodatkowego paska zawierającego szereg informacji przydatnych podczas inwestowania.


W pierwszej kolejności jest to szereg spółek, które możemy dowolnie konfigurować. Można wybierać zarówno walory notowane rynku głównym GPW, na parkiecie New Connect, jak również dostępny jest rynek forex, kursy walut publikowane przez NBP i jako ciekawostka, notowania Bitcoina. Jak widać, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Na pasku widzimy niewielki wykres oraz ostatnie ceny transakcyjne danych instrumentów. Możemy też jednym kliknięciem powiększyć wykres i przeprowadzić podstawową analizę techniczną interesującego nas waloru.

Drugim głównym polem jest kanał informacyjny, na którym publikowane są komunikaty i komentarze dotyczące przebiegu sesji oraz aktualne wartości danych makroekonomicznych. Czyli wartościowa wiedza dla osób, które w trakcie sesji lubią wiedzieć co się na rynku dzieje. 

Poniżej przedstawiam wygląd PaskaBiznesowego z chwili, kiedy piszę ten tekst.


Jak widzicie korzystam z wersji darmowej, która pozwala na prezentację czterech walorów. Wersja pełna daje o wiele większe możliwości, a więc znajdzie się też oferta dla bardziej wymagających inwestorów.

To, co jest najfajniejsze w PaskuBiznesowym to fakt, że pozostaje on na wierzchu podczas pracy z większością aplikacji biurowych. Możemy więc jednocześnie pracować oraz rzucać sporadycznie okiem na bieżące notowania. Jest to szczególnie cenne wtedy, kiedy jesteśmy zajęci pisaniem jakiegoś tekstu i nie chcemy odrywać rąk od klawiatury. A wiem z doświadczenia, że zmiana karty na zakładkę z notowaniami giełdowymi przeradza się często w dłuższą wycieczkę po stronach internetowych, co powoduje marnowanie naszego cennego czasu.

Dwie dodatkowe funkcje PaskaBiznesowego to wbudowane kalendarium, gdzie możemy sami wybrać dane, o których publikacji zostaniemy powiadomieni, jak również wielka i kolorowa tabela z notowaniami całego rynku. Dzięki temu można łatwo przeglądać większą ilość spółek, bez konieczności szukania ich w różnych miejscach. Poniżej widzicie, jak to wygląda.


PasekBiznesowy jest więc rozwiązaniem, które może sprawdzić się bardziej zapracowanym inwestorom, którzy z jednej strony nie posiadają stanowiska z kilkoma monitorami, a jednocześnie chcą być na bieżąco z notowaniami giełdowymi. Z pewnością przyda się on osobom, które dużo piszą i nie chcą odrywać rąk od klawiatury. Jako bloger doceniam każde rozwiązanie pozwalające oszczędzić czas oraz poprawić wydajność pracy.


14 komentarzy:

 1. Melduję ,że na windowsie 8.1 nie chce się uruchomić !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Melduję, że mam Win 8.1 i u mnie działa :)

   Usuń
  2. Spróbuj ograniczyć trochę zabezpieczenia systemu, powinno pomóc.

   Usuń
  3. Ogólnie po zainstalowaniu kliknąłem uruchom i ładuje się pierwszy obrazek znika i tyle apki... Może to kwestia java ? No nic będę walczył.

   Usuń
 2. Warto sprawdzić czy spełniasz wszystkie wymagania techniczne.

  Skopiowane z regulaminu:

  ,,Wymagania techniczne niezbędne do korzystania z Aplikacji: (1) komputer lub laptop z dostępem do Internetu; (2) system operacyjny Microsoft Windows Vista lub nowszy; (3) posiadanie zainstalowanej aktualnej biblioteki .NET Framework.''

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki . Jednak nadal nie mogę uruchomić tego programu. Net Framework jest częścią systemu windows 8.1 więc jest zainstalowany nawet spróbowałem go pobrać i zainstalować. System nie pozwolił bo już jest. Dziwne bo wygląda tak jakby program się uruchomił jest w menadżer zadań widnieje jednak niczego nie widzę związanego z tą apką na pulpicie.

   Usuń
  2. Ciekawe, a próbowałeś uruchomić program jako administrator ograniczając wcześniej zapory systemowe?

   Usuń
  3. Po włączeniu widzę planszę ładowanie aplikacji znika i tyle. Jak wchodzę w menedżer zadań to widzę procesy uruchomione i działające dokładnie tyle razy ile próbowałem uruchomić apkę. Będę musiał napisać do producenta ;)

   Usuń
 3. Niestety ale przy próbie instalacji antywirus wyświetla 3 monity o wirusach ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Oprogramowanie jest całkowicie bezpieczne. Niestety póki serwis nie zyska reputacji i zaufania w sieci będą pojawiać się alerty niebezpieczeństwa. Pracujemy nad tym. Nie ma czego się obawiać, spokojnie można pobierać aplikację Pasekbiznesowy.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydawca softu poprosił o recenzję i nie dał dostępu do pełnej wersji? Radek, powinieneś mieć darmowy roczny abonament za darmową reklamę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzja była płatna, więc reklama nie darmowa. A co do pełnej wersji, takie mieliśmy warunki, że recenzuję tylko wersję darmową.

   Niemniej uważam, że jest to bardzo ciekawa aplikacja. Szkoda, że głównie na komputery domowe, bo najczęściej w sieciach firmowych nie będziemy mogli tego zainstalować.

   Usuń
  2. Swietna strona, a jaka profesjonalna:
   http://www.pasekbiznesowy.pl/pobierz/ - zipa nie mozna sciagnac, kontakt na stronie nie odpowiada (kontakt@pasekbiznesowy.pl), a wlasciwie jego przekierowanie na niejakiego "monka". Pod Vista aplikacji nie uruchomie, nic tylko polecac ;-)

   Usuń
  3. Sa jakies alternatywne aplikacje podobnych do pasekbiznesowy?

   Usuń