czwartek, 12 marca 2015

Konferencja WallStreet 19 - 100 zł zniżki z moim kodem

W ostatni weekend maja, czyli w dniach 29-31.05.2015r. po raz kolejny odbędzie się znane i myślę, że już dobrze rozpoznawalne wydarzenie w świecie inwestorów - Konferencja WallStreet 19. Razem z Profesjonalnym Inwestorem stanowi ona duet najlepszych wydarzeń giełdowych w Polsce. No, może czasem dni otwarte GPW są fajne, ale to bardziej event dla dzieci :)

W każdym razie po raz kolejny można będzie spotkać się z innymi inwestorami oraz pogadać o sprawach, które są ważne dla rynku kapitałowego. Będzie trochę o spółkach, będzie o rynkach walutowych, będzie psychologia, będą fundamenty i technika. Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet, jeśli nie każdy panel idealnie trafi w nasze gusta, sądzę że warto skorzystać z tej okazji.

Okazja jest podwójna, bo jeśli w formularzu zapisu wpiszecie kod HUMANISTASII, cena automatycznie zostanie obniżona o stówę. A za taką stówę można stać się współwłaścicielem wielu spółek, kupując chociażby po jednej akcji i później męcząc ludzi pytaniami na walnych. Można ją też wydać na pierdoły, ale to trochę szkoda... Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, klikajcie śmiało w poniższy banner.


Na szczęście znamy już program całej konferencji i można sprawdzić, co tam się zapowiada ciekawego. Poniżej opiszę tylko kilka jego elementów, szczególnie interesujących z mojego punktu widzenia, i jak sądzę, widzenia moich czytelników.

Tomasz Zaleśkiewicz: O świadomym ignorowaniu ryzyka walutowego słów kilka. 

Wielu z nas posiada kredyty walutowe. Ja na szczęście nie, ale kilkoro z moich bliskich ma ten problem. Oprócz tego ryzyko walutowe uderza nas z różnych innych kierunków, nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. I dlatego właśnie szczególnie cenny będzie wykład psychologa, który zajmuje się na co dzień finansami behawioralnymi, czyli głupotami, jakie inwestorzy wyczyniają na parkiecie.

Krzysztof Piróg: System zarządzania ryzykiem, czy psychologia? 10 tysięcy godzin na rynku futures.

To jest zawodnik grubej kategorii. Prowadzi wykłady w bluzie lub t-shircie, bo nie musi nikomu niczego udowadniać. Zarabia na kontraktach i nie boi się pokazać swoich PITów za ostatnie lata. Za każdym razem, jak jest możliwość posłuchania Krzysztofa, warto jest z tej okazji skorzystać. I nie ma tu żadnego podtekstu, zwyczajnie sądzę, że praktyków z sukcesami warto jest słuchać.

Albert Rokicki: Jak selekcjonować spółki do długoterminowego portfela akcji?

Alberta znacie z pewnością z bloga Longterm.pl Analityk fundamentalny, który również publikuje swoje portfele, pokazując spółki oraz kryteria przesądzające o tym, że trafiły do zestawienia. I dokładnie o tym będzie wykład prowadzony w ramach konferencji. Wbrew pozorom jest to dość ważna sprawa, gdyż wszyscy już krzyczą, że kończy się hossa na obligacjach, a zaczyna hossa na akcjach. Warto więc wiedzieć, na jakie spółki stawiać.

Całodniowy Live Trading z Birgiem Schafermeierem

Słuchanie gości grających od lat na foreksie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj w książkach tylko czytamy sobie o zarządzaniu ryzykiem i o tym, jak jest to ważna sprawa, Ale dopiero posłuchanie osoby, która dokonuje bardzo wielu transakcji i praktycznie każdego dnia narażona jest na duże straty, może przemówić do rozsądku. Pamiętam, jak wielkie wrażenie robią tego typu wykłady. A tutaj mamy live trading, czyli transakcje dokonywane na prawdziwych notowaniach w realnym czasie. Czyli codzienność inwestora, będąca dla mniej doświadczonych osób, ważną lekcją.

Oczywiście prowadzących jest o wiele więcej, ale przedstawiłem tutaj tylko kilka z moich propozycji. Jak zwykle, podkreślam znaczenie kuluarów na takich spotkaniach. Gadając z innymi inwestorami można zmienić swoje spojrzenie na różne sprawy, ale również wynieść dla siebie bardzo wiele wskazówek, które po pewnym czasie się układają w nową jakość dla naszych inwestycji. Sprawdziłem to na sobie nie raz i wiem, że im więcej spotkań z właściwymi ludźmi, tym lepiej.

Myślę, że warto skorzystać z okazji do podniesienia swoich kwalifikacji. Pamiętajcie, że z kodem HUMANISTASII skorzystacie ze zniżki w wysokości 100 zł. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

2 komentarze:

  1. Czy humanista też pojawi się na tej imprezie ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeszcze nie wiem, gdyż kalendarz bardzo napięty, a trzy dni to jednak spora wyrwa w czasie. Ale poważnie rozważam wyjazd, gdyż zapowiada się ciekawie.

      Usuń