poniedziałek, 2 czerwca 2014

Spółki Ciekawe Technicznie - czerwiec 2014

Dzisiaj mam dla Was zupełnie inne zestawienie Spółek Ciekawych Technicznie. Sądzę, że może Wam przypaść do gustu :)

11 komentarzy:

 1. Może będe w mniejszości, moze się na tych opcjach słabo znam. Ale lepsza była stara wersja jak dla mnie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie do Autora lub czytelników....... Różne strony www przedstawiają odmiennie wykresy świecowe po wypłacie dywidendy przez co analiza techniczna wypada inaczej na jednym a inaczej na drugim wykresie. Pytanie z których wykresów korzystać ? Np. na stronie stooq.pl maksimum na spółce Energa jest 19.05 PLN a na wykresie PEKAO CDM 19.80 PLN ..... i teraz które maksimum będzie oporem dla rynku ? Którym wykresem się posługiwać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej kierować się (IMO) wykresem zawierającym luki dywidendowe. Opiera się on na realnych notowaniach, mimo że trzeba zaczekać kilka sesji, zanim duże luki dywidendowe wkomponują się w wykres.

   Usuń
  2. Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, nie preferujesz sposoby rysowania jaki proponuje strona stooq ? Zobacz na tej stronie wykres ELEKTROTIM (zakres 3 lata patrz od 12.2011). Spółka co roku wypłaca dywidendę. Widać na tym wykresie jak rynek akceptuje dokładnie linę trendu. Większość inwestorów zatem musi korzystać z wykresów rysowanych w sposób jaki robi to stooq. Korzystając z wykresów o których Ty mówisz (z lukami dywidendowymi) linii trendu nawet nie da się narysować licząc od 12.2011

   Usuń
 3. Ja się na tym nie znam, więc podobały mi się wcześniejsze wersje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na wstępie odniosę się do Twojej recenzji - Recenzja - Ashraf Laidi - Międzyrynkowa analiza kursów walutowych . Na początku pomyślałem, że to jednak nie dla mnie pozycja - gdzie tam będę na Foreksie operować, ale myliłem się. Książka ciekawe, chociaż ciężko mi się przechodziło przez jej poszczególne podrozdziały. Dobrze jednak wiedzieć jak chociażby stopy procentowe mogą wpływać na różne aktywa. Książka może nie dla każdego ale pokazuje inne mechanizmy, które otaczają nas na rynkach finansowych.

  Minął tydzień, a rynek rusza na północ, mnie akurat nie dziwi taki obrót sprawy. Moim zdaniem, to ciekawy ruch fałszywy, mający przekonać wszystkich, że sky's not the limit. Ciekawe co przyniesie nowy tydzień.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moze fałszywy może nie - skoro EBC bedzie pompował kase na rynki nic dziwnego że akcje rosną
  bo kasa musi być gdzie ulokowana. QE w USA też spowodowało hosse w 2009r.

  OdpowiedzUsuń
 6. według mnie sytuacja się utrzyma :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze powiem, że sam bardzo jestem ciekaw zachowania rynku w czerwcu. Zobaczymy i podsumujemy w kolejnym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie to obecna sytuacja giełdowa to droga przez mękę. Osobiście jestem dumny gdyż udaje mi się nie tracić - poruszam sie jak rzekomo giełda cyzli w trendzie bocznym. Przyjąłem strategie na drugą połowę roku inwestować w spółki dywidendowe. Zobaczymy jak na tym wyjdę, w każdym razie jest to dobre praktyczne szkolenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety takie są prawa trendów, że w czasie ruchu bocznego dużo mniej spółek daje dobre sygnały inwestycyjne, a i same sygnały są gorszej jakości. Trzeba z tym walczyć i jakoś uwzględniać w naszych działaniach inwestycyjnych, np. poprzez właśnie zwiększenie udziału spółek dywidendowych.

   Usuń