wtorek, 1 kwietnia 2014

Spółki Ciekawe Technicznie - kwiecień 2014

Jak co miesiąc, przybywam z zestawieniem spółek, które wpadły mi w oko. W kwietniu jest ich nieco mniej, ale udało się znaleźć kilka perełek, które dodatkowo na dzisiejszej sesji zachowują się całkiem nieźle. Czekam na Wasze opinie do co tych propozycji.

8 komentarzy:

 1. Radku,
  Moim zdaniem w zestawieniu zabrakło Budimexu oraz Wieltonu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne spółki, niektóre z nich jak kin, qrk, grajewo, bet czy hyg znalazły się w moim własnym zestawieniu, oprócz jednej,mostostalu, wykres w długim okresie trafnie wykazał spadki oraz silna wyprzedaz na ADi miał rację jak spojrzałem w płynność finansową i zysk operacyjny to się przeraziłem :P
  Spekuła i nic więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Radku, masz jeszcze akcje Hygieniki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekaw na jaką wartość ustawiłeś SL w tym przypadku?

   Usuń
 4. Nie wiem na ile obserwujesz US, jak robiłeś to w początkach swoich analiz. Dwa dni temu narysowałem sobie coś takiego - SP_500 (na DAX wychodzi to nawet ładniej - DAX) wielkiej uwagi bym do tego nie przywiązywał, ale wczoraj US minus, a dzisiaj jak widać przynajmniej jak to piszę mocne tąpnięcie.
  Dzisiaj pięknie to było przeprowadzone do końca trwania sesji w UE, US się dobrze trzymało. Dodatkowo oscylatory są wysoko, szczególnie na daksie wygląda to bardzo bym powiedział niebezpiecznie, co raczej pociągnie nasz rynek.
  Oczywiście nie musi mieć to wpływu na niektóre spółki, ale podobne RGR wyrysowało się kiedyś na PGN i od dłuższego czasu ten walor jest w trendzie spadkowym.
  Trochę się rozpisałem, a tak właściwie chciałem zapytać jakie sygnały (które sam zauważasz) powinny się wydarzyć, byś wycofywał swoje pozycji w akcjach, kiedy poczujesz pewnego rodzaju zagrożenie. Zaświeci się czerwona lampka, pomyślisz może warto zrobić małą przerwę. Spotkałem się już z 2 - 3 opiniami, że teraz jest trochę niepewny czas by zajmować właśnie długie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo zależy od analizy indeksów, głównie polskich, ale czasem zaglądam do USA. Spore znaczenie ma też obraz rynku, który buduję sobie w głowie w rezultacie przeglądania spółek. Natomiast jeśli widzę dobrą okazję inwestycyjną, czasami zaryzykuję nawet wtedy, kiedy sytuacja szerokiego rynku nie jest jednoznaczna.

   Usuń
 5. Grajewo - jednak nie wybilo tak jak myslalelismy ;)
  Wojas - swietne wybicie, po prostu marzenie!
  united ? sciema to czy czemu ludzie sprzedaja ze strata ?
  hawe
  synthos

  OdpowiedzUsuń