wtorek, 24 września 2013

Wsparcia, które lubię

Całkiem niedawno opisywałem poziom wsparcia, który w mojej ocenie dobrze nie rokował. Było to w przypadku spółki Mennica. Dzisiaj napiszę o wsparciu, które w mojej ocenie ma szansę się utrzymać. Formacja ta zaczęła się kształtować na wykresie spółki Zamet już jakiś czas temu, a ja postawiłem na nią pieniądze w dniu 16 września, kiedy to kupiłem trochę akcji.
Jak widzicie wsparcie jest tutaj dość umownie zarysowane na poziomie 3.50 zł, aczkolwiek był on kilkukrotnie dość mocno testowany. Ważniejsza w mojej ocenie jest tutaj formacja przypominająca swoim kształtem spodek, pokazująca, że ruch spadkowy powoli hamuje. Sygnał do optymizmu pojawił się dzisiaj, kiedy to cena zrobiła ładną zieloną świeczkę i ruszyła na północ.

Tego rodzaju wsparcia, kiedy to spółka w trendzie wzrostowym rysuje szczyt, a następnie rusza bokiem z dość wyraźnie zarysowanym wsparciem, cieszą się moją wielką sympatią. Uważam je za bardzo dobry sygnał do zajęcia pozycji w kierunku dotychczasowego trendu, przy bardzo niskim ryzyku. Żeby daleko nie szukać, zobaczmy sytuację na Zamecie sprzed kilku miesięcy.
Układ taki nie trafia się często, ale jednocześnie bardzo mi pasuje. Również Integer swojego czasu wyrysował podobną formację, która do dnia dzisiejszego dała zarobić ponad 100%.
Formacja ta znalazła się w Spółkach Ciekawych Technicznie we wrześniu 2012r.

A Wy co myślicie na temat takich wsparć? 

8 komentarzy:

 1. ZAMET przez ostantnie dni ladnie poszedl, gratuluje i tylko tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem takie wsparcia są dobre, ale jedynie na krótki czas. Później zapewne będzie można zauważyć znaczną tendencję spadkową.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dużo pole do popisu aby rosło/ huberton

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym tego nie kupił szczególnie że kwartalne ostatnie były bez symptomu ocieplenia. Ale techniczne faktycznie ładna formacja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznajcie się czy ktoś kupił we wtorek Ursusa? :D

  OdpowiedzUsuń
 6. co sądzicie? http://puu.sh/4ASJF.png

  OdpowiedzUsuń
 7. Wysoki wskaźnik cena/zysk

  OdpowiedzUsuń