piątek, 30 listopada 2012

Spółki ciekawe technicznie - grudzień 2012


A dla tych, którzy są ciekawi licznych odwołań do poprzedniego zestawienia...

10 komentarzy:

 1. Hej, jak zwykle kawał dobrego materiału do obejrzenia.

  Tak jak patrzę na to kryterium, które przyjmujesz podczas doboru spółek to wydaje mi się, że jest to podejście bliższe fundamentalnemu. Spółki które utrzymują trend wzrostowy np. WAWEL, LPP osiągają bardzo dobre wyniki finansowe co odzwierciedla ich wykres cenowy.

  Natomiast SFINKS który posiada Wartość księgową = -52,30 mln zl wygląda raczej bliżej kłopotów niżeli odwrócenia trendu.

  Ja wybrałbym do inwestycji:
  WAWEL, LPP, COMARCH, ZETKAMA, RELPOL
  LOTOS (z poza puli wybranych tutaj)

  Opinia w pełni amatorska :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli w tym wypadku analiza techniczna potwierdza wskazania analizy fundamentalnej, co tym bardziej potwierdza sygnały. Przecież nie musi być tak, że analiza techniczna i fundamentalna wskazują inne spółki.

   Z drugiej strony dobra kondycja spółki jest niejako przyjęta w założeniach analizy technicznej. W końcu cena dyskontuje wszystkie informacje na temat spółki, a skoro cena długoterminowo rośnie to gdzieś w tle jest przypuszczenie, że spółka jest zdrowa.

   Usuń
 2. Albo jest zdrowa albo jest już sporo przewartościowana i nie udźwignie ciężaru wzrostu, który zostanie zawarty w cenie.

  Mimo wszystko sądzę, że warto poza podejściem AT dołożyć trochę AF. Uważam, że pozwoli to maksymalizować zyski i eliminować ryzyko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodam cos od siebie :) Nie wybrales MCI a spolka ma perspektywy wzrostu analiza fundamentalna mowi duzo i wedlug mnie zaczyna sie wspinaczka na sam szczyt. Ja juz wszedlem przy samym starcie :))) Dobry material. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MCI to już cokolwiek drogo wygląda :) A na fundamenty niestety nie patrzyłem.

   Usuń
  2. Bedzie jeszcze drozej :) tak mowili w momencie kiedy kupywalem po 4,72 ;) dokupilem i po 5,05 i po 5,16 Przewiduje ze podjedzie w granicach 6/ 7 zl korekta i po korekcie znowu w gore. pozdrawiam

   Usuń
 4. cześć
  zawsze mam problem ze spółkami wycenianymi wysoko np lotos, wawel, nie mogę nauczyć się ich kupować. jak patrzę na wykres to widzę jak zaraz zrobi się czerwona.
  może ma ktoś receptę na taką "chorobę" chętnie poddam się kuracji :)
  czogori
  ps. dla autora 5 za prezentowany materiał.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejny bardzo dobry filmik. Jak często robisz taki przegląd dla swoich prywatnych potrzeb? Raz na tydzień / raz na miesiąc?

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zależności od tego, czy szukam czegoś do portfela. Nie zawsze przecież trzeba być zapakowanym na 100% lub też w całości w akcje.

   Usuń