środa, 1 sierpnia 2012

Spółki ciekawe technicznie - sierpień 2012

Nadszedł czas na drugie zestawienie spółek w długoterminowo dobrej sytuacji technicznej. Niektóre wyszły na nieco krótszy termin, inne znajdują się w wieloletnich trendach wzrostowych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zajrzyjcie też do poprzedniego zestawienia oraz do kryteriów, w oparciu o które dobieram spółki.

Ogólny obraz rynku

Sytuacja się niestety nie zmieniła. Ciągle wiele spółek znajduje się w długoterminowych trendach spadkowych, których nic nie chce zakłócić. Wszelkie odbicia są na tyle krótkotrwałe, że ciężko jest dostrzec jakieś bardziej optymistyczne sygnały. Brak charakterystycznych formacji oRGR, jak również dołków w kształcie formacji V. Mimo wszystko, udało się wybrać kilka spółek, na które warto jest rzucić okiem.

Apator
Spółka od roku w dynamicznym trendzie wzrostowym. Ruch jest silny i trudno by było ustawić tutaj ciasnego stopa opartego na analizie technicznej, trzeba raczej opierać się na naszych preferencjach co do ryzyka. Inwestycja na podtrzymanie tego trendu, gdyż korekta może być bardzo dotkliwa. Akcji nie posiadam.

Emcinsmed 
Szansa na ładne, klasyczne odwrócenie. Spółka zrobiła coś na kształt oRGR, wybiła się górą, a teraz zalicza korektę. Wydaje się, że może to być dobry moment na złapanie rodzącego się trendu wzrostowego, gdyż przesłanki techniczne zostały spełnione. Akcji nie posiadam.

Eurocash
Spółka w długoterminowym trendzie wzrostowym. Obecnie zalicza niewielką korektę, co może być okazją do kupna akcji. Z racji, że jest to korekta, możliwe jest ustawienie w miarę ciasnego stop lossa. Oczywiście może się okazać, że to nie korekta i cena spadnie znacznie bardziej, ale z tym ryzykiem zawsze musimy się liczyć. Akcji nie posiadam.

Krezus
Ponad 20% korekty to dużo, ale wygląda na to, że są szanse na kontynuację wzrostów. Pytanie, czy teraz nie przebijemy dołka i nie cena nie poleci w dół. W każdym razie po zwiększeniu skali czasowej okazuje się, że ostatnie spadki nie wyglądają już tak strasznie. Akcji nie posiadam.

Integerpl
Trend wzrostowy, obecnie w fazie korekty. Dodatkowo nieco niżej mamy dość wyraźne wsparcie, które może zatrzymać rynek i dać okazję do taniego kupienia tej spółki. Korekta daje niskie ryzyko. Akcji nie posiadam.

Forte
Tu też mamy do czynienia z rocznym kanałem wzrostowym. Zagranie pod utrzymanie się tempa wzrostów. Wyjście dołem może być dynamiczne, gdyż pewnie wielu inwestorów gra pod taki scenariusz i sprzeda, jak zacznie się dziać coś niedobrego. Nie sprzyja nieduża płynność. Akcji nie posiadam.

Wawel
Słodka spółka w wieloletnim trendzie wzrostowym. Od ostatniego zestawienia podbiła maksima, więc kupowanie teraz oznacza liczenie się z korektą tego ruchu. Niemniej cały czas do obserwacji, zwłaszcza że płaci dywidendę, choć nie jest ona wielka. Akcji nie posiadam.

Zamet
Spółka nie ma wymaganej długości wykresu, gdyż debiutowała niecały rok temu, lecz poza tym spełnia kryteria, które przed nią postawiłem. Ruch wzrostowy, obecnie jak się wydaje w fazie korekty. Wygląda to całkiem przyjemnie, choć płynność nie rozpieszcza. Można szukać jakiegoś wejścia na przebiciu linii korekty. Akcji nie posiadam.

Zetkama
Chyba lider dzisiejszego zestawienia. Bardzo przyjemny trend wzrostowy, niewielkie korekty i ciągle podnoszone maksima. Łatwo ustawić stop lossa, łatwo dostrzec, gdy wydarzy się coś złego. Akcji nie posiadam.

1 komentarz:

 1. 1) Chętnie przeczytałbym przemyślenia, wypowiedzi o wykresach które nie podążją za wyznaczonymi regułami.Chętnie wchłonę Twoje przemyslenia na ten temat.
  2) Ciekawym pomysłem mogłoby być wrzucanie spółek, które Twoim zdaniem nie mają szans na wzrosty, niz te które według Ciebie mogą przynieść zyski.
  3) Warto pisać przemyślenia na tematy pośrednio związane z giełdą a majace na nią wpływ

  Oczywiście to tylko luźne przemyślenia, jednak zgodnie z prośbą staram się zapodać jakieś dodatkowe tematy...

  Abstrahują jednak od tematów, sam blog uważam za bardzo wartosciowy, szczególnie jeżeli chodzi o swing trading.

  Udanych inwestycji
  Luke

  OdpowiedzUsuń