Zyskaj aż 450 zł środków na prowizje w Saxo Banku

środa, 18 listopada 2020

Turbo Wyzwanie powraca - sprawdź swoje siły i walcz o nagrody!

Jak co roku na jesieni, powraca Turbo Wyzwanie, czyli gra inwestycyjna promująca inwestowanie z wykorzystaniem certyfikatów Turbo. Sprawdź swoje umiejętności i wygraj atrakcyjne nagrody.

Jest już niemal tradycją, że co roku na jesieni odbywa się gra inwestycyjna ING oferująca możliwość sprawdzenia swoich sił na rynku z wykorzystaniem certyfikatów Turbo. Jest to wydarzenie adresowane zarówno do inwestorów, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z certyfikatami Turbo, jak i do osób bardziej doświadczonych, które chcą przetestować skuteczność swoich strategii w krótkoterminowym inwestowaniu. Dodatkową zachętą są atrakcyjne nagrody czekające na zawodników, którzy uzyskają najlepsze stopy zwrotu.

Wydarzenie podzielone jest na dwie fazy. W fazie testowej, która trwa do 22 listopada, należy zarejestrować się na stronie Turbo Wyzwania oraz przetestować, jak działa cała mechanika konkursu. W tym roku jest to szczególnie ważne, gdyż została stworzona nowa platforma transakcyjna, a konta z zeszłego roku nie zostały przeniesione, więc należy dokonać ponownej rejestracji

Aby rozpocząć inwestowanie będziemy musieli rozwiązać krótki test wiedzy o certyfikatach Turbo. Pozytywny wynik potwierdzi, że posiadamy podstawową wiedzę na temat tych instrumentów. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby nieco zagłębić się w dział Akademia, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat instrumentów dostępnych w grze inwestycyjnej.

Jest to również czas na przeprowadzenie próbnych transakcji, aby wczuć się w rytm rynku i zaplanować działania na właściwą rozgrywkę. Pod koniec fazy testowej nasze rachunki zostaną zresetowane do początkowej kwoty 100 tysięcy złotych, a wszystkie pozycje i zlecenia zostaną anulowane.

Główna fala konkursu rozpoczyna się 23 listopada i potrwa dwa tygodnie, do 4 grudnia. W tym czasie uczestnicy będą rywalizowali o uzyskanie najlepszego wyniku. Całość wydarzenia odbywa się w środowisku wirtualnym, bez angażowania realnego kapitału, ale notowania poszczególnych instrumentów będą odpowiadały tym z realnej giełdy. Dlatego warto mieć przemyślaną strategię, którą będzie można realizować.

W ramach konkursu można będzie obracać trzema rodzajami instrumentów: certyfikatami Turbo, akcjami wybranych spółek oraz ETFami. To właśnie z ich pomocą będziemy musieli pomnożyć wirtualny kapitał w jak najlepszy sposób.

Organizatorzy przewidzieli dwa podstawowe ograniczenia w rywalizacji. Po pierwsze, nie można przeznaczyć więcej niż 50 tys. zł na certyfikaty Turbo. Po drugie, jeżeli poziom naszego kapitału spadnie poniżej 50 tys. zł, będzie to dla nas oznaczało koniec rozgrywki. Są to rozwiązania, które mają przeciwdziałać nadmiernemu lewarowaniu rachunków. Celem jest wyłonienie najlepszych inwestorów, a nie sztuczne pompowanie wyników przy wykorzystaniu bardzo ryzykownych transakcji.

Warto się postarać, gdyż na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Będą miały miejsce dwa rodzaje rywalizacji. W każdym z dwóch tygodni rozgrywki wyłanianych będzie 10 inwestorów, którzy uzyskali najwyższe stopy zwrotu w danym tygodniu. Oprócz tego, nagrodzonych zostanie 15 inwestorów którzy uzyskają najlepszy wynik w całej dwutygodniowej rywalizacji. Można otrzymać jedną nagrodę główną oraz maksymalnie jedną nagrodę za najlepszy wynik tygodniowy. A warto powalczyć o znalezienie się w czołówce, gdyż nagrody są bardzo przyjemne. 

Certyfikaty Turbo oferują szeroką gamę instrumentów, na których można inwestować. Od akcji i indeksów polskich, przez akcje i indeksy zagraniczne, towary, pary walutowe aż po obligacje. Biorąc pod uwagę różnorodność możliwych scenariuszy rynkowych oraz wzajemne powiązania tych klas aktywów, dobrze jest już teraz planować, po jakim obszarze będziemy się poruszali. Patrząc na wyniki z poprzednich edycji konkursu, nie wystarczy wytypować jeden instrument i mieć co do niego rację, ale trzeba się będzie wykazać czymś więcej.

Zachęcam Was do zarejestrowania się na platformie, wypełnienia testu oraz sprawdzenia interfejsu. Im wcześniej to zrobimy, tym łatwiej będzie skupić się na rozgrywce i planowaniu poszczególnych transakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz