Obniżka w Saxo Bank - nawet 0,12% za handel na GPW i 1 dolar minimalnej prowizji na USA

poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Dwie nowe spółki w portfelu + webinar SCT

Wygląda na to, że rynek akcji znajduje się w sprzyjającej sytuacji do dokonania kolejnych zakupów. Z tego też względu postanowiłem dodać do portfela dwie nowe spółki, które wypełnią go do 100%. Uznałem również, że warto szerzej skupić się na analizie rynku, dlatego też wrześniowe Spółki Ciekawe Technicznie będą miały formę webinaru.

Analizując główne indeksy giełdowe możemy zauważyć, że cena porusza się swingami, raz w górę, raz w dół. Ten charakterystyczny ruch kształtuje się w ciąg naprzemiennych szczytów i dołków, które pozwalają niekiedy na dostrzeżenie pewnej regularności. Z kolei regularność ta może zostać przekuta w okazje transakcyjne.

Szczerze mówiąc jest to moje ulubione miejsce na kupowanie akcji. Obserwując uformowany trend wzrostowy i dostrzegając w jego trakcie korektę, staram się wyczekać, aż korekta ta dotrze do wsparcia, mogącego stanowić podstawę do dalszego ruchu w górę.

Co uzyskuję dzięki temu? Po pierwsze, trend wzrostowy sprzyja kupowaniu akcji, a więc inwestujemy zgodnie z kierunkiem dominującego ruchu. Po drugie, wyczerpująca się korekta rozładowuje impet spadkowy, który nagromadził się na danych walorach. Mniejsze jest więc ryzyko, że po zakupie akcji będziemy obserwowali dalszy ruch w dół. Po trzecie, przystąpienie do gdy świeżego popytu płynącego ze strony inwestorów zwiększa szanse, że już w pierwszych dniach z papierami w portfelu, cena akcji oddali się od założonego przez nas poziomu stop loss. Taki styl inwestowania daje mi największy komfort psychiczny i najlepsze rezultaty.

Przykładem takiej właśnie sytuacji, co prawda w niewielkiej skali, jest obecny układ na wykresie indeksu WIG20. Zakładam, że w najbliższych dniach będziemy mieli do czynienia z ruchem w kierunku północnym, a poziom 2350 pkt utrzyma swoją ważność jako wsparcie.Ten charakterystyczny układ cenowy wydaje się sprzyjać zakupom akcji, postanowiłem więc zwiększyć stan posiadania w portfelu Spółek Ciekawych Technicznie.

Dwie nowe spółki w portfelu


Pierwszą spółką, którą dodaję do portfela jest 11 bit studios. Poniżej prezentuję wykres spółki.

Jak widać akcje tego podmiotu posiadają piękną wzrostową historię. W okresie od maja 2016 do maja 2017 kurs wzrósł trzykrotnie, z poziomu 70 zł do 210 zł. Ostatnie miesiące upływają jednak pod znakiem stabilizacji, nie budząc już tak wielkich emocji.

Tym, co skłoniło mnie do zainteresowania się walorami o tickerze 11B jest nie tylko historia, ale również ostatnie dni. Kurs wydaje się honorować obszar 170-175 zł, który potraktowałem w tym wypadku jako podparcie całej formacji. Próby zejścia poniżej okazały się nieskuteczne, co świadczy tylko na korzyść spółki. 

Ostatnie testowanie wsparcia zakończyło się ruchem w górę, który co prawda nie uformował nowych maksimów, ale pozytywnie zaznaczył się na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Następująca po nim korekta oraz rozpoczynający się obecnie impuls wydają się wskazywać na całkiem atrakcyjny potencjał wzrostowy. Widoczne na wykresie zielone świece wydają się go potwierdzać.

Akcje trafiają do portfela SCT po cenie ostatniego zamknięcia, tj. 193,55 zł.

Drugim podmiotem jest znany już czytelnikom bloga Benefit Systems. Wykres prezentuje się następująco:Z pewnością pamiętacie, że niecały miesiąc temu pozbyłem się akcji z powodu osiągnięcia poziomu stop loss. Obawiałem się, że spadki będą kontynuowane, co pociągnie za sobą jeszcze większe straty.

Tez kilka dni, które minęły od tego czasu pokazało, że kurs jednak się ustabilizował. Co więcej, ustabilizował się na poziomie stanowiącym uprzednio opór, a dziś solidne wsparcie cenowe. Wisienką na torcie wydaje się być ostatnia sesja, która wydaje się dawać nieśmiałe sygnały odnośnie kierunku, w którym podąży teraz rynek.

Tym, co dla mnie jest najważniejsze są trzy rzeczy: trend wzrostowy, solidna korekta i wsparcie, od którego rynek wydaje się odbijać. Akcje kupione do portfela SCT po cenie 990 zł za sztukę.

Tym samym portfel Spółek Ciekawych Technicznie został wypełniony w całości. Czy to znaczy, że krach stoi za rogiem? :)

Webinar SCT - 31 sierpnia


Analizując rynek w poszukiwaniu spółek, które mogłyby dołączyć do portfela SCT, uznałem że moglibyśmy ten proces przeprowadzić wspólnie. Dlatego też najbliższe, wrześniowe zestawienie Spółek Ciekawych Technicznie przeprowadzone zostanie w formie webinaru, który odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 20.00.

Podczas webinaru przejrzymy pełen szeroki rynek w poszukiwaniu podmiotów, które wydadzą się interesujące w perspektywie najbliższych kilku miesięcy. Jak zwykle podczas zestawienia, wyłonię kilkanaście spółek, które poddane zostaną bardziej gruntownej analizie.

Link do pokoju webinarowego zostanie przesłany mailem w dniu 28 sierpnia. Jeżeli więc jeszcze nie zapisaliście się na blogowy newsletter, radzę zrobić to jak najprędzej, a następnie oczekiwać na wysłanego przeze mnie maila. 

W trakcie webinaru przeprowadzę również analizę 10 spółek wybranych spośród propozycji wpisanych w komentarzach pod tym tekstem. Jeśli chcecie, aby Wasza spółka została przeze mnie dokładniej omówiona, dajcie znać poniżej, być może akurat ją wybiorę.

10 komentarzy:

 1. Proponuje Celon Pharma, pasowalaby do strategii.
  Uzasadnienie: wig leki jest w ostatnich dniach najsilniejszym indeksem branzowym. Sama firma w konsolidacji od kilku miesiecy, obecnie przy jego gornym ograniczeniu.. Krotkoterminowo w analizie formacji - choragiewka zwiastujace wybicie w gore

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę Neuca, Wielton, PGE i PBG.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli mozna prosić: Tauron,CCC,Kruk.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o analizę spółek:
  KĘTY - aktualnie po odjęciu dywidendy (30,- zł), DINO ta ostatnia ma krótką historię na GPW, od dnia debiutu w trendzie wzrostowym, 11bit
  pozdrawiam
  Aleksandra Zając

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę o OPONEO.PL

  OdpowiedzUsuń
 6. Poproszę analizę : CI Games, Alior, Handlowy, Pekao, LiveChat, Robyg, Medicalgorithmics, Play.

  OdpowiedzUsuń