wtorek, 17 maja 2016

[WEBINAR] Certyfikaty faktor i turbo - rejestracja rusza o 20.00!

Dzisiejszym wpis jest tylko przypomnieniem, że już za kilka chwil, o godzinie 20.00 rusza dzisiaj rejestracja na webinar edukacyjny poświęcony certyfikatom strukturyzowanym faktor i turbo. Sam webinar odbędzie się w czwartek, a więc już za dwa dni.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w szkoleniu, pilnujcie dobrze zegarków, gdyż do dyspozycji jest tylko 40 miejsc, a więc nieco mniej niż zazwyczaj.

O czym będzie szkolenie? Chcę pokazać certyfikaty strukturyzowane faktor i turbo z dwóch perspektyw. Po pierwsze, jako instrument finansowy. Pokażę więc konstrukcję, zasady notowań oraz regulacje, które powinniście znać, aby swobodnie inwestować.

Po drugie, pokażę możliwości wiążące się z rozszerzeniem swojego portfela o takie certyfikaty. Zaprezentuję moje transakcje, do których wykorzystałem te właśnie instrumenty. Mam nadzieję, że właśnie przez ten pryzmat uda się najlepiej zrozumieć, jaką korzyść mogą one przynieść inwestorowi. Co ważne, pokażę również ryzyko, które się z tym wiąże.

Rejestracja na webinar otwiera się punktualnie o 20.00 i będzie prowadzona w Bazie wiedzy Humanisty na giełdzie.


8 komentarzy:

 1. Bedzie na youtube?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie w Bazie wiedzy z dostępem za 10 zł, a później za 20 zł.

   Usuń
 2. Radek już po korekcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jeszcze nie. Korekta jest zaawansowana, ale jeszcze nie zakończona. W mojej ocenie 1800 jest kluczowe.

   Usuń
 3. Miliarder inwestor George Soros już niejednokrotnie ostrzegał, że kryzys finansowy z 2008 może być powtórzony z powodu spowolnienia gospodarczego w Chinach. Na początku bieżącego tygodnia zostało opublikowane sprawozdanie z zarządzania funduszem, którym kieruje Soros. Pokazał on podwojenie pozycji w oczekiwaniu na dalsze spadki indeksu S&P 500 w pierwszym kwartale.  Każdy fundusz w USA ma obowiązek 45 dni po zakończeniu kwartału przedstawić swoje sprawozdanie z zajętych pozycji na rynku do regulatora oraz jej upublicznić. Jak wynika ze sprawozdania Soros Fund Management w pierwszym kwartale 2016 roku zwiększył on posiadanie opcji „put” na ETF SPDR, które śledzi indeks S&P 500, do 2,1 miliona sztuk. W czwartym kwartale fundusz Sorosa posiadał tylko około 1 mln tego typu instrumentów. Jak wynika z poprzedniego sprawozdania, złożonego do amerykańskiego regulatora – United States Securities and Exchange Commission.  Soros również zmniejszył posiadanie wyżej wspomnianych ETF do 51,700, w czwartym kwartale posiadał ich 8,1000 sztuk.  Opcje put powszechnie są uznawane za niedźwiedzią pozycję na rynku, ponieważ dają posiadaczowi tych instrumentów prawo do sprzedaży tych ETF po określonej cenie w określonym terminie. Opcja call jest odwrotnie uznawana za bycza postawę na rynku, ponieważ daje posiadaczowi prawo do nabycia wskazanych instrumentów finansowych po określonej cenie.  W pierwszym kwartale fundusz Sorosa także wznowił zakup metali szlachetnych po trzyletniej przerwie, dodając do swojego portfela 1,05 mln sztuk SPDR Gold Trust, największego na swiecie funduszu typu ETF wymienianego na złoto, o wartości około $ 123,5 miliona dolarów.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To komentarz, czy fragment tekstu kogoś innego? :)

   Usuń
  2. To komentarz Sorosa :D Skoro od straszy krachem będzie hossa :D

   Usuń