wtorek, 26 kwietnia 2016

Darmowy konkurs giełdowy TMS Brokers

Powiedzenie giełdowe mówi sell in may and go away. Do lamusa odeszły jednak czasy, kiedy to inwestorzy musieli obawiać się rynkowych spadków lub traktowali je jako okres zmniejszonej aktywności inwestycyjnej. Mamy obecnie dostępne liczne instrumenty pozwalające na wykorzystanie krótkich pozycji do zarabiania również w czasach, kiedy rynek zajmuje spadkową stronę.

Świetnym rozwiązaniem do spróbowania swoich umiejętności w tym zakresie jest organizowany przez TMS Brokers konkurs inwestycyjny pod nazwą Darmowy konkurs giełdowy. Wydarzenie to będzie miało miejsce niemal przez cały maj, poczynając od 09.05.2016 r., a kończąc na 27.05.2016 r. Są to pełne trzy giełdowe tygodnie, w trakcie których możecie sprawdzić się w inwestycjach rynkowych i powalczyć przy tym o bardzo atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest darmowy, co oznacza, że nie ma żadnych barier finansowych, aby wziąć w nim udział. Będzie on prowadzony na wirtualnych środkach, a głównym wymogiem do wzięcia w nim udziału jest założenie rachunku demo w TMS Brokers. Nie musicie więc wpłacać własnych środków, możecie zaryzykować kapitałem wirtualnym. Na początek otrzymacie 10 000 zł, które następnie będziecie mogli pomnażać na kontach demo.

Co ważne, jest to konkurs giełdowy, a zatem do inwestowania możecie używać tylko CFD na indeksy oraz CFD na akcje. Nie możecie dokonywać transakcji na walutach, surowcach ani obligacjach, co z pewnością podnosi nieco poprzeczkę. Myślę, że dla wielu inwestorów będzie to bardzo ciekawe doświadczenie, spróbować klasycznego rynku akcji, ale w zupełnie nowej odsłonie, z możliwością korzystania z dźwigni finansowej i zajmowaniem krótkich pozycji.


Będzie to również wymagało umiejętności analizowania takich właśnie instrumentów. Nie na każdym rynku akcyjnym panuje obecnie hossa, jak również nie każda spółka, którą możemy zakupić przez CFD, pasuje do naszego długoterminowego horyzontu inwestycyjnego. Jednak dzięki możliwości inwestowania również w spółki zagraniczne.

O zwycięstwie decyduje uzyskanie w trakcie trwania konkursu najwyższej stopy zwrotu. Osoba, która zajmie I miejsce otrzyma 20 000 zł w formie zasilenia jej realnego rachunku maklerskiego. Oprócz tego, zwycięzca otrzyma rachunek VIP w TMS Brokers oraz pakiet uczestnika konferencji WallStreet 20 o wartości 1350 zł. Jest więc o co walczyć.

Organizator przewidział również nagrody dodatkowe. Osoby, które uzyskają najwyższą stopę zwrotu w danym dniu konkursowym, uzyskają 1 000 zł w formie zasilenia ich realnego rachunku maklerskiego. A więc na każdy z 15 dni sesyjnych w trakcie trwania konkursu, przypada jedna nagroda. Warto więc być aktywnym i walczyć również o tzw. złote strzały.

Z pewnością wyzwaniem będzie uzyskanie wysokiej stopy zwrotu na rynku akcji i indeksów, gdzie potrzebna jest nieco odmienna analiza od stosowanej na foreksie. Dlatego też warto odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o opracowanie strategii inwestycyjnej oraz metody zarządzania kapitałem. Jedna osoba może zgłosić tylko jeden rachunek, nie będzie więc drugiej szansy dla tych, którzy się wystrzelają z kapitału na samym początku.

Mam pewne doświadczenie w inwestowaniu na rynku akcji i indeksów, dlatego też, we współpracy z TMS Brokers poprowadzę webinar edukacyjny, w trakcie którego postaram się nakreślić pewne istotne aspekty, na które należy zwrócić uwagę. Przeanalizujemy obecną sytuację na różnych rynkach, jak również na poszczególnych spółkach i sprawdzimy, co uda się z tego wycisnąć i jakie strategie warto rozważyć. Oprócz strategii typowo konkursowych, pozwalających na zmaksymalizowanie wyniku w krótkim czasie, pogadamy też o bardziej długofalowych podejściach. Warto więc zaklepać sobie wolny wieczór w najbliższy czwartek, 28 kwietnia, o godz. 18.00 i być wtedy z nami.

Zgłoszenia konkursowe są już przyjmowane, a więc nie traćcie czasu i zgłoście swój akces. Nagrody są atrakcyjne, a dzięki wirtualnemu kapitałowi nie ryzykujecie własnymi środkami. Być może inwestowanie w akcje i indeksy za pośrednictwem CFD okaże się na tyle atrakcyjne, że nie będziecie już chcieli wrócić do zwykłej giełdy.

8 komentarzy:

 1. coraz mniej treści, coraz więcej artykułów sponsorowanych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewentualna wygrana w konkursie (glowna lub dzienna) jest przelewana na rachunek w TMS Brokers. Jakie sa warunki wyciagniecia tej kasy z tegoz rachunku? Trzeba iles razy obrocic ta kasa?

  OdpowiedzUsuń
 3. Główną - 20 000zł można wypłacić, te po 1000 trzeba potrzymać miesiąc i wypłacić lub zainwestować i wyciągnąć wielokrotność.

  OdpowiedzUsuń
 4. A jaka książka jest gwarantowana?

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedy notka o SCT?

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałbym zainwestować w akcje rosyjskich spółek (może być takich jak tutaj http://independenttrader.pl/czy-ostatnia-euforia-dyskontuje-obnizke-stop-w-usa-oraz-powrot-do-dodruku.html). Która platforma maklerska ma najmniejsze opłaty przy takich inwestycjach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wypadku inwestycji o charakterze globalnym, trzeba chyba szukać globalnego brokera.

   Usuń