poniedziałek, 18 maja 2015

Darmowy webinar, w którym opowiem wszystko co najważniejsze

Dzisiaj mam bardzo ważnego newsa dla wszystkich moich czytelników, zarówno bloga Humanista na giełdzie, jak i Opcje na akcje, którego prowadzę już od dłuższego czasu. Miło mi zapowiedzieć webinar, który swoją tematyką zepnie obie te dziedziny i podczas którego będę chciał odpowiedzieć na najważniejsze pytania, które mi zadajecie.

Webinar odbędzie się za tydzień, w poniedziałek 25 maja o godzinie 20.00. Zapisów można dokonywać na specjalnie w tym celu stworzonej stronie internetowej. Webinar będzie darmowy, więc już teraz możecie zarezerwować sobie czas i tak zaplanować wieczór, żebyśmy mogli bez problemów tę godzinkę razem spędzić. 

Webinar odbywa się we współpracy z serwisem ProWebinar.pl, dzięki czemu ja nie muszę się przejmować kwestiami technicznymi, a mogę tylko skupić się na samej treści wystąpienia.Jak będzie przebiegało samo szkolenie? Przede wszystkim będę chciał przekazać najbardziej praktyczną wiedzę na temat inwestowania, jaką udało mi się zgromadzić przez te kilka lat, które jestem na rynkach. Wiem, że nie zawsze udaje mi się odpowiedzieć na wszystkie pytania i w tym właśnie webinarze będę się starał to zrobić. Dodatkowo całość zostanie połączona z inwestowaniem z wykorzystaniem opcji giełdowych, gdyż instrumenty te mają w sobie wielki i niedoceniany potencjał. Pokażę, jak można go wykorzystać.

Podczas wystąpienia będę chciał poruszyć kilka kwestii. Oto najważniejsze z nich:

Jak wykorzystać proste narzędzia analizy technicznej dla zwiększania stopy zwrotu - pokażę bardzo proste, niemal podstawowe metody, dzięki którym nawet początkujący inwestor będzie w stanie pokonać szeroki rynek. Prosta selekcja spółek oraz odpowiednia dywersyfikacja potrafią czynić niemal cuda. Trochę na ten temat zagaiłem we wpisie, który ukazał się na blogu ProWebinar.pl. Koniecznie rzućcie na niego okiem.

Jak dobierać spółki w różnych fazach rynku - inwestorzy ciągle zastanawiają się, czy warto teraz kupić. Ja również tak robiłem, do czasu gdy przekonałem się, że analiza może być bardzo prosta. Okazuje się, że trend jest fantastycznym wskaźnikiem, ale czasami warto patrzeć również na inne rzeczy. Kupiłem w ten sposób spółki niebędące w trendzie wzrostowym, ale udało mi się złapać początek ruchu w górę. To bardzo potężne podejście, które generuje sygnały rzadko, ale są one wysokiej jakości.

Dlaczego technika ustawiania zleceń stop loss determinuje nasze wyniki inwestycyjne - niemal nieustannie o to pytacie. Kupujecie spółkę, ale kluczem do sukcesu jest odpowiednie ustawienie zlecenia obronnego. Pokażę Wam, dlaczego jest to takie ważne oraz jakimi zasadami warto się kierować, żeby poprawić swoje posunięcia na tym polu. 

Jakie zalety niesie wykorzystanie opcji w połączeniu z akcjami - postaram się pokazać, co może zrobić inwestor akcyjny, żeby wzbogacić swój portfel. A może wiele zyskać poprzez zabezpieczenie możliwych strat lub uzyskanie dodatkowej gotówki z wystawionych opcji. Jest tutaj bardzo szerokie pole, na którym można wiele zarobić.

Zaprezentowane w webinarze treści będą znacząco rozwijały to, o czym mówię i piszę w Spółkach Ciekawych Technicznie. Wiele wskazuje na to, że zapowiada się nam bardzo ładny czas przed rynkiem akcji, a więc wiedza na temat możliwości wykorzystania wzrostów dla maksymalizacji osiąganej stopy zwrotu z pewnością będzie przydatna. Sam posiadam ok. 80% portfela zaangażowane w długie pozycje na rynku akcji, a więc można powiedzieć, że postawiłem prawie wszystkie pieniądze na stosowane przez siebie metody.

Oprócz tego, mam dla Was drugą dobrą wiadomość. Tydzień później, w poniedziałek 1 czerwca, o godzinie 19.00 odbędzie się drugi webinar. Ten będzie już zamknięty i tylko dla uczestników, którzy zdecydują się na wykupienie dostępu. Pogłębię w nim omówione na najbliższym spotkaniu kwestie, powiem m. in.
- jak ja wybieram spółki, w które inwestuję,
- kiedy i dlaczego odstępuję od reguł mechanicznych,
- jak ustawiam i przesuwam zlecenia stop loss,
- jak można zabezpieczać portfel akcji (z przykładami i obliczeniami)
- jak zarabiam na rynku opcji poprzez strategię opartą na wystawianiu spreadów.

Na razie jednak zapraszam na pierwsze spotkanie. Jeśli zdecydujecie się na nie zapisać, z pewnością nie będzie to czas zmarnowany, gdyż zamierzam skupić się na najważniejszych rzeczach. Przydadzą się kartki i długopisy, żeby zanotować istotne rzeczy i wrócić do nich później.

8 komentarzy:

 1. Już się zapisałem :)
  Przydałaby się jakaś możliwość pobrania nagrania tego webinara. To by bardzo ułatwiło powrót później to tej wiedzy. Będzie taka możliwość?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ustalam to właśnie z ProWebinarem, ale chyba nie będzie. Niemniej jak się dowiem, dam znać.

   Usuń
 2. Ja również poproszę o możliwość zobaczenia webinaru w terminie późniejszym. W poniedziałki mam treningi i nie będę mógł uczestniczyć na żywo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagranie będzie dostępne przez tydzień, później zostanie zaszyfrowane.

   Usuń
 3. Przybędę.
  Ja go nagram i rozprowadzimy to po całym Internecie. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. gdzie jest dostępne nagranie, bo wczoraj jak zawsze zapomniałem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podsyłam zapis webinaru: http://www.prowebinar.pl/radoslaw-chodkowski-video/

   Usuń
 5. Bardzo ciekawy i pouczający wykład.

  OdpowiedzUsuń