sobota, 22 listopada 2014

Urodzinowa promocja członkostwa w SII - to się opłaca

W trym roku, podobnie jak w zeszłym, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przygotowało promocję członkostwa. Jest ona skierowana nie tylko do wszystkich osób zainteresowanych przystąpieniem do stowarzyszenia, ale również do tych z nas, którzy dołączyli w poprzedniej edycji i teraz tylko przedłużają ważność swojego konta.

Krótko i w żołnierskich słowach przypomnę, o co biega. Członkostwo w SII to wiele wymiernych korzyści. Nie mówię tutaj tylko o ofercie edukacyjnej stowarzyszenia, ale również o tak ważnym elemencie, jakim są zniżki na różnego typu eventy inwestorskie, czy też usługi oferowane przez związane z rynkiem podmioty. Dla nas najważniejszy może być fakt, że bycie członkiem uprawnia do zniżek w domach maklerskich, zarówno w zakresie kosztów prowadzenia rachunków, ale również co do bieżących prowizji od dokonywanych transakcji. Wystarczy powiedzieć, że składka członkowska uiszczona w zeszłym roku z nawiązką zwróciła mi się na obniżonych prowizjach.

Ale co jeszcze? W tym roku dla osób, które skorzystają z promocji, przygotowano prenumeraty Forbesa, ebooki, zniżki do restauracji oraz serwisów analitycznych. Sami możecie ocenić, czy warto, klikając poniższy banner.


Ile to kosztuje? Normalnie za roczne członkostwo zapłacicie 90 zł. Jeśli przejdziecie na stronę promocji, a następnie w miejscu na kod promocyjny wpiszecie hasło PROMOCJA, Wasza składka spadnie do 79 zł. Co więcej, czas trwania tej promocji jest ograniczony, gdyż od 8 grudnia cena rośnie do 199 zł. Dlatego też skorzystanie z kodu promocyjnego w najbliższych dniach wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Osoby, które nie są zdecydowane, zachęcam do spróbowania. Weźmy przykład Domu Maklerskiego BZ WBK. Standardowa oferta to 55 zł rocznie za prowadzenie rachunku, 0,39% prowizji od obrotu akcjami i 8,50 zł za kupno lub sprzedaż kontraktu terminowego, Opierając się na informacjach ze strony SII i wiedząc, że członkowie nie płacą nic za prowadzenie rachunku i prowizje mają zmniejszone do 0,30% na akcjach i 7 zł na kontraktach, łatwo jest wyliczyć progi opłacalności. Wystarczy zrobić na rynku kasowym obroty rzędu 27 tysięcy zł lub obrócić 16 kontraktami, żeby zwrócił nam się koszt uiszczonej składki członkowskiej. Z pewnością zdecydowana większość z nas dokonuje o wiele większych obrotów, tak na rynku kasowym, jak i terminowym.

Myślę, że kalkulacja jest bardzo prosta. Ja sam do SII przystąpiłem dopiero niedawno i teraz tylko przedłużam członkostwo na promocyjnych warunkach. Po zeszłorocznej edycji otrzymywałem komunikaty, że była część osób, która nie zdążyła skorzystać z promocyjnej oferty, a chciałaby dołączyć do SII na atrakcyjnych warunkach. Dlatego też puśćcie wieści w świat, ponieważ 7 grudnia jest ostatnim dniem, którego możecie skorzystać ze zniżki. Później, jak to mówią, dupa blada :)

4 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że ta promocja jest kusząco. Czy ja jeszcze zdążę skorzystać z tej zniżki o której jest mowa w ostatnim akapicie? Myślę, że sposób w jaki Pan przedłuża konto jest całkiem fajnym sposobem, bo można zaoszczędzić. Kiedyś na stronie www.permanent.cba.pl czytałam troszkę o oszczędzaniu i myślę, że każdy sposób jest dobry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zniżka obowiązuje dla członków SII, a więc żeby z niej skorzystać należy przystąpić do Stowarzyszenia lub przedłużyć członkostwo.

   Później należy potwierdzić fakt członkostwa ze swojego rachunku maklerskiego, najczęściej odbywa się to poprzez wpisanie numeru członkowskiego.

   Usuń
 2. W poprzednim roku było jeszcze taniej. Inflacji niby nie ma jest coraz drożej ;) Zastanawia mnie czy w ramach tej promocji dadzą dostęp do Parkietu na jakiś ograniczony czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. No to dałam Ci na sobie zarobić, zgłosiłam się na ostatnią chwilę, uff ;-) coś mi się pokiełbasiło, że czas mam do 17 grudnia. Dobrze, że na FB wszyscy zaczęli wrzucać przypominajki z bannerem promocyjnym, to mnie w porę wyprowadzono z błędu :P pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń