Obniżka w Saxo Bank - nawet 0,12% za handel na GPW i 1 dolar minimalnej prowizji na USA

czwartek, 23 stycznia 2014

Zapytaj Humanistę

Na Facebooku obiecałem Wam ostatnio, że jak liczba fanów kanału Humanisty na YouTube przekroczy 800, zrobimy Hangout na żywo. Może nie udało mi się trafić idealnie w punkt, ale mam nadzieję, że za bardzo się nie gniewacie za opóźnienie.

Dla wszystkich, którzy nie wiedzą, czym jest hangout, załączam wideo z ostatniej takiej sesji.


Z tej racji, że często zadajecie mi w formie mailowej bardzo wiele pytań, postanowiłem odpowiedzieć na nie w pewien zorganizowany sposób, czyli właśnie poprzez wideo. Wynika to z faktu, że pytania mają zadziwiającą tendencję do powtarzania się. Mam nadzieję, że jeśli odpowiem na nie raz, nie będę musiał powtarzać tego w prywatnych wiadomościach, które mi przysyłacie.

Będzie to też fajna forma dla wielu osób, które nie zadały mi żadnego pytania, a być może mają taki zamiar. Odpowiedzi będą dostępne dla wszystkich, więc mam nadzieję, że znajdziecie w nich sporo interesujących rzeczy i zachęci to Was do dalszego rozwoju w dziedzinie inwestycji.


Tym razem jednak postanowiłem odejść od formy zadawania pytań na żywo. Będziecie mogli mi je zadać pod tym właśnie wpisem i macie na to czas do poniedziałku 27 stycznia, do godziny 18.00. Wtedy też usiądę na spokojnie do komputera i mam nadzieję, że na wtorek uda się przygotować całość nagrania.

Jeśli więc chcecie się czegoś dowiedzieć, o coś zapytać, poprosić, żebym wypowiedział się na temat jakiejś spółki, macie taką możliwość. Jeżeli ktoś chce zaczekać na koniec poniedziałkowej sesji, też nie będzie z tym problemu.


14 komentarzy:

 1. Witam Panie Radku,proszę o Pańską analizę obecnej sytuacji na spółce CCC,Amica i Kania.
  Druga sprawa, jak zachowuje się Pan w momencie kiepskiej koniunktury na giełdzie. Ogranicza Pan udział w akcjach, odcina się Pan od nich całkowicie, czy gra Pan na spadki.

  Pozdrawiam,
  i życzę dobrych zwrotów z inwestycji

  Przemek

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja mam, Humanisto, pytanie odnośnie zwrotów z Twoich inwestycji w 2013 roku. Ja w pierwszym roku swojej gry na giełdzie straciłem nieco ponad 800 zł, ale to ile się za te pieniądze nauczyłem rekompensuje stratę kilkukrotnie. U Ciebie w tym roku jak wygląda sytuacja? Ile % łącznie zarobiłeś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba ile straciłeś, od kiedy obserwuje blog trzy ostatnie zakupy akcji są stratą CCC, Ginorossi, Complex. Wymieniać by jeszcze pewnie wiele.

   Usuń
 3. Cześć Topola ! Chciałbym żebyś się wypowiedział na temat sytuacji na Wieltonie i Rainbowturs obie spółki posiadam w portfelu i o obie wypracowały mi dość dobry zysk, zastanawiam się czy jest jeszcze perspektywa techniczna do wzrostów?

  OdpowiedzUsuń
 4. czesc mam pytanie, czy przy wyborze spolki w ktora chcesz zainwestowac sprawdzasz tez fundamenty czy tylko opierasz sie na stronie technicznej ? i jaki jest min wolumen w ktorym wchodzisz nie obawiajac sie o plynnosc ? znasz jakies blogi o analizie fundamentalnej godnej polecanie ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dwa pytania :
  1) Ile pieniędzy należy mieć na rachunku inwestycyjnym na starcie , oraz jaka jest bezpieczna kwota, która pozwala zdywersyfikować inwestycje i sensownie zarządzać pieniędzmi.?
  2) Ile powinienem posiadać spółek w swoim portfelu inwestycyjnym ?

  z góry dziękuję za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1) Spółki, co sądzisz o AT Sfinks, Sygnity oraz Vistula. Przede wszystkim Sfinks - formacja na kształt trójkąta - gdzie s/l? 1,58?
  2) Azoty Tarnów - spółka, która niejednokrotnie przewijała się w Twoich zestawieniach - sam na niej 2-krotnie przeprowadziłem udane transakcje - jednak pojawia się pytanie: gdzie znajduje się dolna granica tego zjazdu (obstawiam 45)?
  Pytanie drugie, jakie jest Twoje zdanie odnośnie inwestycji po takich zjazdach - czekasz np aż wzrośnie o min. 15% tego spadku?
  3) Czy inwestujesz na zagranicznych rynkach akcji? (tak/nie - dlaczego) :)

  Przy okazji gratuluję rzeczowego bloga, w którym na pierwszy rzut oka widać merytoryczne podejście, a nie reklamy coca-coli :)

  Pozdrawiam, Arek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Azoty przebiły 200 średnią sesyjną zatem są już w bessie i już dawno powinieneś ich nie mieć

  trzeba ustawiać SL stoplossy

  OdpowiedzUsuń
 8. moim zdaniem azoty polecą na 37,30 pln. jak dam perspektywę na wykresie od 2009 to widzę ze spadki które zaczęły się 3 miesiące temu są bardzo gwałtowne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z komentarzem wyżej. Azoty jak pociagniemy na nich zniesienie fibonacciego na wykresie z 10 lat to na cenie akcji 37,30 rysuje się bardzo ważne wsparcie 61,8% zniesienia. A propos. Bardzo podobne wsparcie wyrysowało się na wykresie IMC (Industrial Milk Company). Mozliwy zwrot na tej spółce na trend wzrostowy. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy masz jakieś nowe pomysły inwestycyjne ? Np. na wykorzystanie nowych wskaźników itp

  OdpowiedzUsuń
 11. I ostatnie moje pytanie czy grasz na naszej gpw na spadki spółek ?

  OdpowiedzUsuń
 12. No Panowie, i Panie jak są, na Azotach to ta przepiękniutka świeczuszka w kształcie młota, dochodząca do 45 zł, gdzie w roku 2012. była miesięczna konsolidacja, to jest takim sygnałem kupna, że to dziecko w przedszkolu kupi sobie jedną akcję za wszystkie oszczędności i zarobi.

  Azoty to bardzo mocna spółka, do boju Inwestorzy!

  OdpowiedzUsuń
 13. azoty +8% dziś, wczoraj +?3-4%, ktoś miał super spostrzeżenie

  OdpowiedzUsuń