Obniżka w Saxo Bank - nawet 0,12% za handel na GPW i 1 dolar minimalnej prowizji na USA

poniedziałek, 13 stycznia 2014

Oscylator stochastyczny - budowa i zastosowanie

Dzisiaj prezentuję omówienie jednego z narzędzi, które wykorzystuję na potrzeby moich inwestycji. Jest to oscylator stochastyczny. W nagraniu omawiam szczegóły jego budowy, a także możliwe zastosowanie we własnych działaniach inwestycyjnych. 

Jeśli nagranie Wam się podoba, proszę o lajk i informację, jakie jeszcze narzędzia są dla Was niejasne, a które chcielibyście poznać.

5 komentarzy:

 1. Poza średnimi, jest to jedyny wskaźnik jaki wykorzystuje. Ogólnie jestem bardzo oporny przed wszelkimi wskaźnikami :) Wolę Price Action i klasyczną analizę techniczną, ale oscylator działa po prostu dobrze w połączeniu z tymi metodami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dołączam do przedmówcy, poproszę analizę RSI i do tego A/D oraz MACD (z tego co widzę ten ostatni dobrze działa długoterminowo)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo podobny do oscylatora STS jest wskaźnik DTOSC - jest on wskaźnikiem STS wskaźnika RSI - tj. zamiast ceny we wzorze, dane są wartości wskaźnika RSI z wybranego okresu. Lepiej on przedstawia oscylacje, nie tak szybko wchodzi w strefy wykupienia i wyprzedania i nie daje często mylnych sygnałów.

  OdpowiedzUsuń
 4. A mogę prosić o nazwę programu (darmowego) który stosuje taki oscylator ? Znaczy się chciałbym takie cudo ściągnąć i móc również z tego korzystać - każdy o tym opowiada a nikt nie mówi gdzie/jak to mogę mieć u siebie i korzystać.

  OdpowiedzUsuń