piątek, 28 grudnia 2012

Spółki ciekawe technicznie - styczeń 2013

12 komentarzy:

 1. Witam...mozesz zrobic analize WASKO....z gory dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Obiecał Pan w materiale wideo podać spółki posiadane na koncie IKE. Czy mógłby je Pan wymienić w poście? Mam też pytanie o samą ideę IKE. Po co w ogóle zakładać takie konto i wiązać się z czymś, co może przestać istnieć za kilkanaście lat lub działać na innych zasadach? Ponadto jaką mamy pewność, że te zyski pozostaną nieopodatkowane? Czy nie lepiej samodzielnie inwestować z perspektywą 30-40 lat? Tym bardziej, że posiada Pan ponadprzeciętne doświadczenie w tych sprawach. Zakładam bowiem, że ma Pan ok. 30 lat (podobnie jak ja). Pozdrawiam i życzę samych sukcesów w nowym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiadam KGHM, PZU, ATT i TPSA (zabezpieczone certyfikatem knock-out).

   Usuń
  2. O IKE będzie w formie oddzielnego wpisu.

   Usuń
 3. Cześć! Ja mam pytanie, które mnie już nurtuje od poprzedniego video, bo też zacząłem zauważać, że wiele spółek się powtarza. Za każdym razem analizujesz wykresy z 2 ostatnich lat (czasem roku). Co sądzisz, żeby spróbować zrobić taką analizę na wykresach z 6-8 miesięcy? wtedy na pewno byłaby większa rotacja, tylko czy będzie to dużo bardziej ryzykowne? Pozdrawiam !:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w tak krótkiej perspektywie trudniej byłoby wychwytywać trendy, a to na ich szukaniu skupia się cykl o spółkach ciekawych technicznie.

   Jak powiedziałem w nagraniu, trzeba zadać sobie pytanie, czy to ma być coś ciekawego, czy też zarabiającego pieniądze. Wydaje mi się, że najważniejsze jest to drugie :)

   Usuń
 4. No I SFINKS się nam wybija po ostatnich dobrych informacjach. Plany na wyciąganie firmy z dołka wyglądają racjonalnie, korzystne umowy z bankami dot. spłat kredytów itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak miałem rację, że dla odwrócenia takiej spółki trzeba info o zmianach. No ale jeszcze trochę za wcześnie na początek trendu wzrostowego, zobaczymy za miesiąc, jak to będzie wyglądało :)

   Usuń
 5. Witam!
  Dzięki za comiesięczne zestawienie spółek ciekawych z perspektywy inwestowania.
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam Serdecznie,

  Proszę o pomoc.
  Otoż chciałbym zacząc grac na gieldzie. W pierwszej kolejności wypadałoby wybrac jakas spolke, dlatego bardzo pomocny byłby program do analizy społek gieldowaych?

  I tu pytanie? Z jakiego programu Pan kosrzysta?

  pozdrawiam
  Z gory dziekuje za pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystam z programu Amibroker oraz programu ISPAG. Pierwszy jest płatny, z drugiego można korzystać z darmo, chociażby pod adresem:

   http://bossa.pl/notowania/intrawykresy/

   Usuń