czwartek, 21 czerwca 2012

Spadamy?

8 komentarzy:

 1. Witam. Również przewiduję spadki i dziś wziełem (S) na FW20U12. Ale jest jedno ale... Ta seria kontraktów jest jakoś słabo skorelowana z indeksem - instrumentem bazowym, tzn. Jesteśmy sporo pod nim. WIG20 - 2245 a FW - 2177. Z czego to wynika?
  Pozdrawiam Michał

  OdpowiedzUsuń
 2. Michale, proszę o trochę cierpliwości. Planuję w najbliższych dniach cały nowy wpis na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajna analiza rynku z potwierdzeniem gdyż sam to zagrywasz, fajnie jakby takie pojawiały się częściej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, postaram się wrzucać takie analizy, chociaż z czasem krótko :)

   A co do zagrywania to mówię tylko o wejściach, nie jest powiedziane, że nie zamknę tych transakcji zaraz po tym, jak nagram wideo, a rynek zmieni kierunek. Więc nie ma się co sugerować moimi zagraniami.

   Usuń
 4. Spadki to przewidywał Pan przy poziomie 2000pkt, a tymczasem to było wyśmienite miejsce na wejście inkasując ekstra zysk w krótkim czasie. Stare dobre przysłowie -jak jest panika i leje się krew to kupuj sprawdziło się jak nic. Zdecydowanie polecam płatne szkolenia, bo efekt tych bezpłatnych jest mizerny. Rynek poszedł w drugą stronę i to o ile. Czekają nas jeszcze wzrosty i dopiero spadniemy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ale nie tyle przewidywałem, co ostrzegałem przed ryzykiem.

   Za każdym razem zakładam, że moi odbiorcy ustawiają zlecenia stop loss. Dlatego też, mimo że mówiłem o spadkach, sam kilka dni później zająłem długie pozycje, które dziś mi procentują.

   Na razie uważam, że swing wzrostowy jest już tak mocno wyciągnięty, że ryzyko korekty znacząco rośnie. Dlatego też obstawiam spadki. Nie przeszkadza to ustawieniu stop lossów, a co za tym idzie, w połowie przyszłego tygodnia mogę mieć zupełnie inny pogląd na kierunek rynku.

   Usuń
 5. Zapowiadanej korekty nie było i tym razem.
  Oceniając ostatnie wpisy tj. -rajd poniżej 2000pkt WIG20,-USD-PLN rajd powyżej 4zł-prognozy okazały fatalnie nietrafne. Byliśmy świadkami mega ruchów i dużych zarobków.
  Moja rada to aktualizacja tego co się zapowiada kiedy nie idzie w zakładanym kierunku. To dla dobra Twojego wizerunku. Obserwując Twoje ostatnie typowania każdy potencjalny nowy użytkownik podziękuję Ci na dzień dobry. To co napiszesz z tego zostajesz oceniony.
  Wiem, że masz SL, ale wielu inwestorów nie wie co to jest-inwestuje za pomocą funduszy, a zgodnie z Twoją zapowiedzią mógł wycofać swoje pieniądze w obawie przed zagładą tymczasem była możliwości ładnego odrobienia.
  Zdecydowanie polecam nie tracenie czasu na darmowe szkolenia.
  Pomimo tego i tak zostaję przy tym blogu. Ciekawe informacje, doceniam Twoją pracę i jestem nadal z Tobą. Wizje nie zawsze spełnione chroni zawsze SL :-)
  PS. O dywergencji dowiedziałem się z tego blogu. Zastosowałem ją jako kontr-alternatywa na przedstawione prognozy dalszego osłabiania się złotówki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz, swojego wizerunku nie buduję na trafności prognoz. Zawsze mam ustawionego stop lossa dna instrumentu bazowego lub scenariusz odwrócenia lub zamknięcia pozycji dla opcji i zakładam, że inwestorzy też posiadają opracowane scenariusze obronne. Wiele razy mówiłem o tym na swoim blogu.

   Jeśli ktoś robi coś "zgodnie z moją zapowiedzią", robi to na własne ryzyko. Podkreślam często, żeby inwestować samodzielnie i nie sugerować się moimi opiniami, bo mogą być nietrafne. Im szybciej początkujący inwestor się o tym przekona, tym lepiej dla jego portfela.

   Poza tym, patrząc na znikomy udział bieżących analiz rynku w moich publikacjach tekstowych i wideo, moi Czytelnicy są ze mną raczej z innych względów.

   Pozdrawiam

   Usuń