niedziela, 21 listopada 2010

Przykładowy post w "Projekcie GPW"

Pojawiały się pytania o formę, w jakiej publikujemy w Projekcie GPW nasze typy spółek. W związku z tym udostępniam mój dzisiejszy post. Przepraszam za lakoniczny komentarz, ale niektóre spółki prezentuję już od kilku tygodni, więc nie ma sensu się powtarzać, a z drugiej strony znając podstawy AT można bez problemu odczytać sytuację na wykresie.
 

PKN
Jesteśmy na zniesieniu 50% i na razie wygląda na to, że trzyma. Trzeba jednak mieć poprawkę na fakt, że spółka zależy też od cen ropy oraz od indeksu WIG20, a tam jak na razie mamy swing spadkowy.

Poljadło
Niestety spółka nie realizuje scenariusza ładnego odwrócenia. Jak na razie jesteśmy na wsparciu, które z jednej strony stanowi okazję do wejścia przy niskim ryzyku, a z drugiej jest ostatnim szańcem, którego upadek mocno popsuje obraz techniczny.

Projprzem
Są jeszcze szanse na formację odwrócenia, mimo sporego wolumenu na spadkach. Można na razie zakładać scenariusz oRGR, co stwarza okazję to kupna przy niskim ryzyku. Kolejny poziom stopa to głowa, a dalej mamy już negację formacji.

Qumaksekom
Zgodnie z planem wzrosty. Myślę, że jeszcze warta zainteresowania.

Selena
Wybicie ponad silny opór techniczny. Warte odnotowania, gdyż jesteśmy najwyżej od 2 lat i stanowi to niezły prognostyk na przyszłość. Oczywiście może to być fake, ale wolumen jest nieco silniejszy przy wybiciu.

Pronox
Chorągiewka, spadający wolumen. Obrazek podręcznikowy, ale radzę patrzeć na skalę, gdyż wbrew pozorom ruchy na tej spółce są znaczne. Z drugiej strony, stanowi to niemały potencjał :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz