czwartek, 29 sierpnia 2019

Kod rabatowy do serwisu tuInwestor dla czytelników bloga

Jednym z kluczowych czynników w inwestowaniu jest dostęp do informacji płynących z rynku, w tym przede wszystkim do komunikatów giełdowych spółek. Dlatego też dla czytelników bloga przygotowałem specjalny kod rabatowy dający 10% zniżki na abonament w serwisie tuInwestor.pl.

Z pewnością każdy z inwestorów nie raz doświadczył sytuacji, kiedy analizował po sesji posiadane przez siebie walory i dostrzegł, że akcje którejś ze spółek bardzo istotnie spadły lub wzrosły. Po przeszukaniu Internetu okazywało się, że dzień wcześniej po zamknięciu notowań spółka opublikowała raport bieżący lub okresowy, który znacząco wpłynął na ocenę atrakcyjności waloru przez rynek. Przeoczenie takiej informacji może nas kosztować całkiem konkretne pieniądze.

Świetnego przykładu dostarczyła ostatnio spółka PCC Rokita. Po publikacji raportu półrocznego notowania tąpnęły i w ciągu jednej sesji spadły o 13%.


Aby zapobiegać podobnym sytuacjom potrzebujemy narzędzia, które będzie w stanie na bieżąco informować nas o tym, co dzieje się w systemie ESPI i EBI, czyli oficjalnych kanałach komunikacji spółek z inwestorami. Takim właśnie narzędziem jest tuInwestor.pl, znane być może niektórym inwestorom pod poprzednią nazwą iGPW.


tuInwestor jest serwisem, który oferuje inwestorom możliwość otrzymywania powiadomień o komunikatach bieżących i okresowych publikowanych przez spółki notowane na GPW. Powiadomienia możemy otrzymywać w formie mailowej oraz w formie notyfikacji poprzez aplikację dostępną na system Android. 

Ja sam korzystam od ponad roku z aplikacji mobilnej i powiem szczerze, że inwestowanie bez tak szybkiego dostępu do informacji byłoby zdecydowanie trudniejsze.

Przede wszystkim chodzi o otrzymywanie komunikatów na bieżąco. Niezależnie od tego, czym zajmujemy się w danej chwili, dostaniemy powiadomienie, że jedna z obserwowanych przez nas spółek opublikowała jakiś raport. Dzięki temu będziemy mogli w danej chwili sprawdzić, czy raport jest istotny, czy jest to mniej znacząca informacja, którą można pominąć. 

W chwili, kiedy to piszę opublikowane zostały raporty półroczne dwóch obserwowanych przeze mnie spółek - Livechat i Toya. W chwili, kiedy Wy czytacie ten wpis, rynek reaguje właśnie na opublikowane dane. Bez korzystania z aplikacji, prawdopodobnie zapomniałbym, że to dziś przypada termin publikacji raportu okresowego.

Nie raz zdarzało mi się czytać raport okresowy późno w nocy, bo komunikat przyszedł o takiej właśnie porze. Szczególnie konsekwentna jest tu iFirma, której raporty ukazują się zazwyczaj o godzinie 00.20. Ale dzięki otrzymaniu powiadomienia, jeszcze przed rozpoczęciem giełdowej sesji mam już wyrobione zdanie na temat raportu i w razie potrzeby mogę zareagować.

Być może niektórzy powiedzą, że komunikaty spółek dostępne są w dowolnej chwili przez stronę PAP Biznes. I faktycznie będą mieli rację. Tym co istotne w aplikacji tuInwestor jest fakt, że informacje o raportach spółek otrzymujemy od razu oraz jedynie z tych walorów, które aktualnie obserwujemy. Nie musimy więc ręcznie przegrzebywać się przez setkę raportów, bo zazwyczaj tyle ukazuje się każdego dnia. Nie mamy również opóźnienia, gdyż nie wierzę, że inwestorzy pamiętają, aby każdego dnia odwiedzić stronę PAP lub zalogować się na rachunek maklerski, żeby sprawdzić aktualne komunikaty ze spółek. I to jest właśnie główna przewaga korzystania z systemu powiadomień.

Jeżeli chcecie się przekonać, jak działa aplikacja tuInwestor oraz jak przydatna jest w codziennym inwestowaniu, koniecznie skorzystajcie z kodu rabatowego o treści "humanista". Dzięki temu otrzymacie 10% zniżki na abonament w serwisie i nie przegapicie już żadnego istotnego komunikatu ze spółki.

2 komentarze:

 1. Z tego co widzę (a kilka chwil poświęciłem, ale może coś przegapiłem) bez rejestracji/zostawienia emaila na stronie tuinswestor nie można sprawdzić ceny "pakietów Premium" - albo jest to jakoś ukryte.
  To troche nieładnie, pisać że się coś sprzedaje, a nie mówić za ile i wymagać podania danych.

  Więc czy nie możnabyłoby wspomnieć w artykule od jakiej opłaty jest to 10% zniżki?
  (a nie tak naganiać do czegoś co trochę może wyglądać na wyciąganie danych osobowych)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie jest jak mówisz, że na pierwszy rzut oka nie widać pakietów. Przekażę właścicielowi serwisu.

   Rodzajów pakietów jest 12, więc omawianie każdego trochę przekracza ramy artykułu.

   Usuń